Wersja do wydruku: PDF


Szeroka plaża 10 minut spacerem od ośrodka, czyste morze, korzystny mikroklimat, latarnia morska, port, Park Wodny, wiele atrakcji turystycznego kurortu i własny ośrodek z ogrodzonym terenem zielonym i pysznymi posiłkami – wszystko, czego potrzeba na wakacjach znajdziecie na tej kolonii!

TERMINY:
I turnus 26.06-07.07.2021
II turnus 08-19.07.2021


KOSZT: 1690zł (12 dni pobytu)

PROGRAM :
Dzień 1. Zbiórka na parkingu przy Szkole Filmowej – Targowa 61/63. Wyjazd godz. 8:30. Przejazd do Darłówka. Po drodze przerwa na spacer po „Bydgoskiej Wenecji”. Zobaczymy zrewitalizowane tereny nad Brdą: Wyspę Młyńską, Operę na Wodzie, historyczne mosty i spichrze. Po zwiedzaniu dalsza droga do ośrodka. Na miejscu rozlokowanie i obiadokolacja. Jeśli przepisy nie pozwolą na poruszanie się grupą po mieście przejazd bezpośredni do Darłówka.
Dzień 2-11. W trakcie kolonii proponujemy: kąpiele morskie i plażowanie, gry sportowe, zabawy integracyjne, dyskoteki, warsztaty tematyczne oraz realizację programu turystyczno-krajoznawczego m.in.:

=> Wycieczka tramwajem wodnym. Ekscytująca wyprawa Wieprzą (obszar przyrody chronionej) z widokiem na całe miasto z poziomu wody. Tym sposobem znajdziemy się w historycznym Darłowie gdzie czeka nas gra miejska „Darłowo guest” – dzięki niej znajdziecie wszystkie miejscowe skarby.

=> Wyprawa Śladami Rybaków: zwiedzanie latarni morskiej w Darłówku, a z niej piękny widok na wychodzące w morze statki. Nieopodal tajemniczy „buczek przeciwmgłowy” i pamiątka po orkanie z 2013 r.-„Gwiazdoblok Ksawery”. Zajrzymy też do portów – rybackiego i jachtowego podejrzeć codzienne prace. Aby tego dokonać pokonamy „rozsuwany most”.

=> Wyprawa kładką widokowo-edukacyjną to 600 metrów wiedzy o gatunkach roślin chronionych, rybach bałtyckich oraz ptakach i ssakach morskich i ptakach mających legowiska na wybrzeżu, a równocześnie piękny widokowo spacer nad wydmą darłowską.

Uwaga! Jeśli z powodu COVID-19 nie będzie możliwe korzystanie z jakiegokolwiek atrakcji płatnej opisanej w programie opiekunowie w uzgodnieniu z biurem zdecydują na miejscu o przeznaczeniu kwoty na inną atrakcję.  

Atrakcje do wyboru – dopłać tylko za wstęp:

=> Ogrody Hortulus Spectabilis – dopłata ok. 25zł./os.  Wycieczka autokarowa. Pokonaj największy w świecie labirynt grabowy, o powierzchni 1 ha, wysokości ścian 2 m. i długości ponad 3,2 km. Po wyjściu z labiryntu zdobywamy wieżę o wys. 20 m. z widokiem na morze. Dalszy spacer to Ogrody Magii, Energii, Czasu i Przestrzeni: kamienny krąg, Ogrody 4 pory roku, Ogród Zegarów, Kalendarz Celtycki oraz angielskie rabaty i rosarium. Na koniec relaks w fotelach i hamakach. Rewelacja! Na drogę suchy prowiant, po powrocie obiadokolacja.
=> Park Wodny Jan w Darłówku – dopłata za wstęp 1 godz. ok. 15zł./2 godz. – ok. 22zł - kompleks rekreacyjno-basenowy z morską wodą. Aquapark nad morzem to naprawdę świetny pomysł na niepogodę. W cenie m.in.: basen sportowy, basen rekreacyjny duży i mały połączony z basenem zewnętrznym,  „dzika rzeka”, zjeżdżalnie – zakręcone rury i pofalowane, ślizgawki wewnętrzne, sauny i jacuzzi i wiele innych.
=> Aquapark Balticlandia – dopłata za wstęp 1 godz. ok 15zł. Mnóstwo atrakcji tuż przy plaży: basen z podgrzewaną wodą,  2 tory do pływania, zjeżdżalnia Anaconda dł. 40 m., zjeżdżalnia Kamikaze dł. 12m., zjeżdżalnia Multislide 2-torowa, bicz wodny, jacuzzi z chłodziarką.
=> Leonardia - inteligentna rozrywka – dopłata ok. 18zł. Wycieczka autokarowa. 3 godziny dobrej zabawy z około stu grami drewnianymi jedno i wieloosobowymi. Proste zasady sprawiają, że zabawa jest wspaniałą rozrywką, a rywalizacja i ruch na świeżym powietrzu, z dala od wirtualnego świata,  plastiku i powielanych odlewów nadają oryginalności miejscu. Każda gra została wykonana ręcznie.
=> Park Linowy „Nad Bałtykiem” – dopłata od 20zł./trasa. Dobry sposób na aktywną formę rozrywki, ćwiczenie koncentracji i rozwój tężyzny fizycznej. Trasy o różnym stopniu trudności
Rejs statkiem po Bałtyku z Darłówka - dopłata ok. 30zł. Rejsy turystyczne to ulubiona nadmorska wakacyjna rozrywka – posmak wielkiej przygody, szum fal, mewy czyhające na okazje, by coś zjeść i niezapomniane widoki lądu z morza. Kto nie próbował – powinien!

Wycieczki fakultatywne:
=> Wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego. „Kraina wody, wiatru i piasku”, przymorskie jeziora, bagna, łąki, torfowiska, ale przede wszystkim ruchome wydmy, które osiągają wysokość ponad 30 m. SPN uznany został przez UNESCO za światowy rezerwat biosfery. Przejazd na wydmy w 1 stronę melexami lub rejs statkiem. Powrót plażą pieszo. Na drogę suchy prowiant, po powrocie obiadokolacja. Koszt 75zł. przy 35 os. chętnych.
=> Wycieczka do Kołobrzegu i Centrum Rozrywki Zieleniewo. Czeka na nas trzygodzinna kumulacja atrakcji Dziki Zachód Show w tym: zwiedzanie stadniny, przejażdżka konna, bryczką, strzelanie z łuku, ognisko w wigwamie, kowbojska karuzela, indiańskie narty, zabawa z zespołem muzycznym, szukanie złota, koński show... W Kołobrzegu zobaczymy to, co najcenniejsze: stare fortyfikacje, port, molo, latarnię morską. Na drogę suchy prowiant, po powrocie obiadokolacja. Koszt 65zł. przy 35 os. chętnych.

Dzień 12. Po śniadaniu wyjazd (na drogę prowiant). Planowany przyjazd na miejsce zbiórki ok. 18:30.

ŚWIADCZENIA:
Transport – autokar
Zakwaterowanie - Pensjonat Atol (LINK)
w willowej części Darłówka. Pokoje z łazienkami.
Wyżywienie pełne.
Wycieczki, wstępy, zajęcia opisane w programie
Opieka kadry pedagogicznej i ratownika
Ubezpieczenie NNW