Wersja do wydruku: PDF


Włochy to spontaniczność mieszkańców objawiająca się w licznych festynach, nieuporządkowanym lecz kolorowym budownictwie. To spaghetti i fiat. Będąc tu pierwszy, drugi i kolejny raz zobaczysz i odkryjesz za każdym razem coś nowego. Miejscem naszego wypoczynku będzie miejscowość Rimini – znany nadmorski kurort. To miejsce jest najchętniej odwiedzanym odcinkiem włoskiego wybrzeża Adriatyku znanym z jednej z największych piaszczystych plaż w Europie...


TERMIN:
27.06 - 08.07.2020
07.07 - 18.07.2020
16.07 - 27.07.2020

KOSZT: 1785zł
+ Ubezpieczenie KL i NWW 55zł (płatne w biurze)
+ Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10zł (płatne w biurze)
+ Opłata klimatyczna 20€/os (płatne w autokarze)

Dzieci do 18r. życia 1685zł/os


PROGRAM:
Dzień 1. Zbiórka o godz. 18:00. Zbiórka na parkingu na wprost Szkoły Filmowej Łódź, ul. Targowa 61/63. Wyjazd 18:20. Przejazd przez Polskę, Czechy, Austrię.
Dzień 2. Przyjazd do ośrodka. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 3-10. Spotkanie organizacyjne z rezydentem, przekazanie praktycznych informacji dotyczących zakwaterowania, wyżywienia oraz miejscowości. Podczas spotkania, uczestnicy zapoznają się z programem, ofertą wycieczek, regulaminem kąpieli i obozu. Realizacja programu.
Rimini jest najbardziej popularnym kurortem wakacyjnym we Włoszech Skupia w sobie wszystkie zalety i wady turystycznego konglomeratu. Można odnieść wrażenie, że jest tu wszystko i są tu wszyscy. Tłumy Włochów i turyści z całego świata…
Wycieczka do Cesenatico - Niewielkie Cesenatico to wakacyjny kurort leżący w pasie wybrzeża Adriatyku pomiędzy słynnym Rimini, a Ravenną. Znajdziemy tu nie tylko szerokie i piaszczyste plaże, ale także wspaniałą starówkę z kanałami wodnymi podobnymi do tych, jakie są w Wenecji.
Dzień 11. Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do Polski w godzinach południowych. Na drogę powrotną prowiant.
Dzień 12. W okolicach granicy polskiej, autokar zatrzymuje się na przygranicznej stacji benzynowej lub restauracji. Dla chętnych możliwość zakupienia posiłku. Planowany przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach dopołudniowych.

Wycieczki fakultatywne:
Mirabilandia (wycieczka całodniowa) – to największy park rozrywki na Wybrzeżu Adriatyckim. Park zajmuje obszar 30 ha,. Wesołe miasteczko podzielone jest na kilka stref: m.in. Bimboboli – gdzie znajdują się atrakcje dla dzieci, Adventureland – z atrakcjami przygodowymi, La citta di Sian Ka'an atrakcje z Krainy Majów, czy też La vecchia Europa – tradycyjne wesołe miasteczko. Dyskusyjne jest czy największą atrakcją parku jest kolejka górska iSpeed czy jej starsza siostra Katun.
Mirabeach (wycieczka całodniowa) - pobyt w aquaparku, w którym znajdują się plaże z basenami i różnego rodzaju zjeżdżalnie. Koszt: 45€ (Mirabilandia i Mirabeach), dzieci 40€
Wycieczka do San Marino - wycieczka do uważanej za najstarszą z republik świata, w trakcie której podziwiać będziemy uroki państwa/miasta położonego nieopodal wybrzeża. Koszt: 13€
Wycieczka do Wenecji:
Przejazd autokarem do Chioggi. Ok. godzinny rejs wzdłuż wybrzeża do Wenecji. Miasto położone na ponad 100 wyspach. Jest to miasto niezwykłej rzeczywistości i pejzażu. Przyciąga Plac św. Marka zwany najpiękniejszym salonem Europy nad którym góruje 100 metrowa średniowieczna dzwonnica. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem - Most Westchnień, Pałac Dożów z zewnątrz, Bazylika i Plac Św. Marka. Spacer trasą turystyczną przez Ponte Rialto. Powrót statkiem do Chioggi. Powrót autokarem do miejsca zakwaterowania. Koszt: ok. 45€ (cena dla klientów biura) + koszt ew. wstępu do miasta (opłata pobierana od 01.07.2020)
Wycieczka do Rzymu:
Całodniowa wycieczka autokarem – wyjazd ok 00.00 a 01.00  w nocy. Przyjazd do Watykanu ok 7.00. (nie ma kolejek do Bazyliki). Powrót na ciepłą kolację ok 20.00. Zwiedzanie Rzymu z przewodnikiem. W programie m.in. Zwiedzanie Watykanu - m.in. Bazyliki św. Piotra (największy kościół na świecie i jedno z najważniejszych świętych miejsc chrześcijaństwa, gdzie znajdują się groby papieskie – między innymi Grób Jana Pawła II), a także: Koloseum, Forum Romanum, barokowa Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie, Panteon i Kapitol, Piazza Navona, Ołtarz Ojczyzny i Łuk Konstantyna. Koszt wycieczki - około 65 euro
Wycieczka do Bolonii:
Całodniowa wycieczka autokarem. Wyjazd po śniadaniu
z prowiantem na drogę. Powrót na obiadokolację. W programie spacer z przewodnikiem po historycznym centrum miasta. W cenie wstęp na punkt widokowy na kopule katedry.  
Koszt wycieczki - około 30 euro wycieczka min. 40 osób
Park  Wodny Aquafan: 
w Riccione ok. 10 km od Rimini. Jedną z ciekawszych atrakcji jest tu park wodny Aquafan. Cały kompleks zajmuje powierzchnię około 150 000 m2 i posiada pięć dużych (podgrzewanych basenów) oraz w sumie około 3 km różnego rodzaju zjeżdżalni wodnych. Koszt: wyjazd na 1 dzień 28€, dorośli 25€ dzieci. WWW.AQUAFAN.IT


ŚWIADCZENIA:
Zakwaterowanie: w hotelu Villa Dina*** lub Stradiot*** w Rimini. Do dyspozycji uczestników wyjazdu pokoje 2- 4 osobowe (jest możliwe 1 łóżko piętrowe w pokoju). Wszystkie pokoje z pełnym węzłem sanitarnym. Korzystamy z bezpłatnej plaży publicznej. Możliwość wynajęcia leżaków z parasolem - dodatkowo płatne ok. 3,5–4€/dzień/os.      Możliwość włączenia klimatyzacji - dodatkowo płatna ok. 6€/dzień/pokój.
Wyżywienie: Trzy posiłki dziennie – śniadanie typu bufet, Villa Dina: lunch na bazie makaronów (np. spaghetti ), dwudaniowa kolacja. Pierwszy posiłek obiadokolacja w dniu przyjazdu, ostatni śniadanie w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną. Kuchnia włoska. Na wycieczki całodniowe prowiant.
Wycieczki jak w programie.
Transport: autokar z klimatyzacją i z wc.
Opieka: rezydenta


Na wyjazd konieczny jest paszport lub dowód osobisty - wskazane jest posiadanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Ubezpieczenie KL i NNW, (KL: 10.000 euro, NNW: 7000 zł)