Wersja do wydruku: PDF


Włochy to spontaniczność mieszkańców objawiająca się w licznych festynach, nieuporządkowanym lecz kolorowym budownictwie. To spaghetti i fiat. Będąc tu pierwszy, drugi i kolejny raz zobaczysz i odkryjesz za każdym razem coś nowego. Miejscem naszego wypoczynku będzie miejscowość Rimini – znany nadmorski kurort. To miejsce jest najchętniej odwiedzanym odcinkiem włoskiego wybrzeża Adriatyku znanym z jednej z największych piaszczystych plaż w Europie...


TERMIN:

24.06. - 05.07.2023
03.07. - 14.07.2023
12.07. - 23.07.2023

KOSZT: 2595zł
- Ubezpieczenie KL i NWW (w cenie imprezy)
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy (w cenie imprezy)
- Opłata klimatyczna 15€/os (płatne w autokarze)


PROGRAM:
Dzień 1.
Zbiórka o godz. 18.00. Zbiórka  na parkingu na wprost Szkoły Filmowej Łódź, ul. Targowa 61/63. Wyjazd 18:20. Przejazd przez Polskę, Czechy, Austrię.
Dzień 2.
Przyjazd do ośrodka. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 3-10.
Spotkanie organizacyjne z rezydentem, przekazanie praktycznych informacji dotyczących zakwaterowania, wyżywienia oraz miejscowości. Podczas spotkania, uczestnicy zapoznają się z programem i ofertą wycieczek.
Realizacja programu:
- Spacery do Rimini (także wieczorne).
Rimini jest najbardziej popularnym kurortem wakacyjnym we Włoszech Skupia w sobie wszystkie zalety i wady turystycznego konglomeratu. Można odnieść wrażenie, że jest tu wszystko i są tu wszyscy. Tłumy Włochów i  turyści z całego świata…
- Wycieczka do Cesenatico.
Niewielkie Cesenatico to wakacyjny kurort leżący w pasie wybrzeża Adriatyku pomiędzy słynnym Rimini, a Ravenną. Znajdziemy tu nie tylko szerokie i piaszczyste plaże, ale także wspaniałą starówkę z kanałami wodnymi podobnymi do tych, jakie są w Wenecji.
Dzień 11.
Śniadanie. Wykwaterowanie.  Wyjazd do Polski w godzinach południowych. Na drogę powrotną prowiant.  
Dzień 12.
W okolicach granicy polskiej, autokar zatrzymuje się na przygranicznej stacji benzynowej lub restauracji. Dla chętnych możliwość zakupienia posiłku. Planowany przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach przedpołudniowych.   

Wycieczki fakultatywne:
Mirabilandia (wycieczka całodniowa)
– to największy park rozrywki na Wybrzeżu Adriatyckim. Park zajmuje obszar 30 ha,. Wesołe miasteczko podzielone jest na kilka  stref: m.in. Bimboboli – gdzie znajdują się atrakcje dla dzieci, Adventureland – z atrakcjami przygodowymi, La citta di Sian Ka'an atrakcje z Krainy Majów, czy też La vecchia Europa – tradycyjne wesołe miasteczko. Dyskusyjne jest czy największą atrakcją parku jest kolejka górska Speed czy jej starsza siostra Katun.
Mirabeach (wycieczka całodniowa) -
pobyt w aquaparku w którym znajdują się plaże z basenami i różnego rodzaju zjeżdżalnie. Koszt: Mirabilandia i Mirabeach - 55€ (z dojazdem autokarem)
Wycieczka do San Marino -
wycieczka do uważanej za najstarszą z republik świata, w trakcie której podziwiać będziemy uroki państwa/miasta położonego nieopodal wybrzeża. Koszt: 20€  
Wycieczka do Wenecji -
przejazd autokarem do Chioggi. Ok. godzinny rejs wzdłuż wybrzeża do Wenecji. Miasto położone na ponad 100 wyspach. Jest to miasto niezwykłej rzeczywistości i pejzażu. Przyciąga Plac św. Marka zwany najpiękniejszym salonem Europy nad którym góruje 100 metrowa średniowieczna dzwonnica. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem - Most Westchnień, Pałac Dożów z zewnątrz, Bazylika i Plac Św. Marka. Spacer trasą turystyczną przez Ponte Rialto. Powrót statkiem do Chioggi. Powrót autokarem do miejsca zakwaterowania. Koszt ok. 60 € + 5 € wstęp do Bazyliki św. Marka dla chętnych + ewent. koszt  wstępu do miasta 3-5 €. (inf. w tej sprawie przed wyjazdem)
Wycieczka do Rzymu:
Całodniowa wycieczka autokarem – wyjazd ok 00.00 a 01.00 w nocy. Przyjazd do Watykanu ok 7.00. (nie ma kolejek do Bazyliki). Powrót na ciepłą kolację ok 20.00. Zwiedzanie Rzymu z przewodnikiem. W programie m.in. Zwiedzanie  Watykanu - m.in. Bazyliki św. Piotra (największy kościół na świecie i jedno z najważniejszych świętych miejsc chrześcijaństwa, gdzie znajdują się groby papieskie – między innymi Grób Jana Pawła II), a także: Koloseum, Forum Romanum, barokowa Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie, Panteon i Kapitol, Piazza Navona, Ołtarz Ojczyzny i Łuk Konstantyna. Koszt wycieczki - około 75 euro


ŚWIADCZENIA:
Zakwaterowanie: w hotelu Villa Dina *** w Rimini. Do dyspozycji uczestników wyjazdu pokoje 3-4 osobowe (jest możliwe 1 łóżko piętrowe w pokoju). Wszystkie pokoje z pełnym węzłem sanitarnym. Hotel położony blisko plaży. Korzystamy z bezpłatnej plaży publicznej. Możliwość wynajęcia leżaków z parasolem - dodatkowo płatne ok. 7–8€/dzień/os. Możliwość włączenia klimatyzacji - dodatkowo płatna ok. 7€/dzień/pokój (ok. 2-3€ na osobę).
Wyżywienie: Trzy posiłki dziennie – śniadanie typu bufet, lunch na bazie makaronów (np. spaghetti), dwudaniowa kolacja. Pierwszy posiłek obiadokolacja w dniu przyjazdu, ostatni śniadanie w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną. Kuchnia włoska. Na wycieczki całodniowe prowiant. 
Wycieczki jak w programie.
Transport: autokar z klimatyzacją i z wc.
Opieka: rezydenta


Uwaga! Na wyjazd konieczny jest paszport lub dowód osobisty. Wskazane jest posiadanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.