Wersja do wydruku: PDF


Zapraszamy do naszych bratanków, gdzie słońce i przyjazna atmosfera dostarczą niezapomnianych wrażeń. Wycieczki, zabawy i kąpiele w basenach termalnych uprzyjemnią czas pobytu. Eger to znany kurort z przepiękną starówką i rozbrzmiewającymi muzyką wąskimi uliczkami u stóp potężnych murów zamkowych. To miłe, że tak niedaleko jest przyjazny nam, ciepły kraj…

TERMINY:
05.07 - 15.07.2019
15.07 - 25.07.2019

27.07 - 06.08.2019
Koszt: 1590zł
Cena nie obejmuje:
- obowiązkowego ubezpieczenia KL (do 10 000 €) i NNW (do 10 000 zł) - 50 zł płatne w biurze przed wyjazdem

PROGRAM:
Dzień 1.
Zbiórka na parkingu na ul. Targowej (naprzeciwko Szkoły Filmowej – Targowa 61/63) . Wyjazd godz. 7:00. Przejazd przez Słowację na Węgry do Egeru. Kolacja.
Dzień 2-10. Pobyt w Egerze. Zwiedzanie Egeru i zamku. Zamek sławny na całych Węgrzech z postawy bohaterskiej załogi, która dzielnie odpierała ataki wojsk tureckich. Bryła zamku wznosi się nad kamieniczkami Starego Miasta. Wieczorem  oświetlona, dodaje kolorytu starówce. Spacery, dyskoteki, gry, zabawy integracyjne Wycieczki wg opisu poniżej.
Wycieczka do Budapesztu i Szentendre - dodatkowy koszt ok 25 €.  (grupa min. 35 os.). – Wyjazd przed południem po wczesnym obiedzie (prowiant na drogę).
Szentendre -„miasto malarzy”, krajobrazowa perełka z listy UNESCO, położone jest na stokach naddunajskich wzgórz. Sercem miasteczka jest otoczony XVIII-wiecznymi kupieckimi domostwami plac Fő tér, a na nim „krzyż morowy”. Po spacerze wąskimi uliczkami wejdziemy do jedynego na świecie Muzeum Marcepanu, w którym możemy zobaczyć m.in. „słodkiego”... Michaela Jacksona. Budapeszt to jedna z najpiękniej położonych stolic Europy, którą UNESCO uznało za część Światowego Dziedzictwa. Od Placu Bohaterów dotrzemy parkiem do zamku Vajdahunyad. Przejedziemy głównym bulwarem Pesztu przyozdobionym w rzędy ambasad, pałaców i okazałych  kamienic. Po stronie starej Budy na naddunajskim wzgórzu pospacerujemy od Baszty Rybackiej pośród zamkowych fortyfikacji. Wieczorem wjedziemy na Górę Gellerta z cytadelą na szczycie, skąd obejrzymy niezapomnianą panoramę Budapesztu, z widokiem na Dunaj, jego mosty i Parlament. Powrót po północy.
Wycieczka do Parków Narodowych Krasu Węgierskiego i Gór Bukowych ze wstępem do jaskini w Aggtelek. Dodatkowy koszt ok 15 € (grupa min. 35 os.). Wyjazd po śniadaniu, prowiant na drogę, powrót na obiadokolację. Pośród licznych atrakcji tej wycieczki niezapomniane są przede wszystkim: przejazd kolejką wąskotorową pośród pięknych gór i nieskażonej przyrody, spacer wzdłuż potoku i wodospadu Szalajka oraz zwiedzanie jaskini krasowej. Jaskinia Baradla w Aggtelek należy do najciekawszych atrakcji przyrodniczych Europy Środkowej. Wycieczka korytem podziemnej rzeki Styks m.in. przez Rajski Korytarz, Salę Koronkową, Korytarz Nietoperzy, wprowadzi nas w świat kolorów, fantazyjnych form skalnych i nieprawdopodobnej wielkości stalaktytów.
Wstępy na baseny termalne. W kompleksie: basen o wymiarach olimpijskich, basen rekr. (czepek!), 3 baseny termalne (temp. 24-36°) - jeden z wysepkami i ze zjeżdżalniami. Zespół basenowy z biczami podwodnymi Na terenie kąpieliska miejsce do gier oraz gastronomia. www.egertermal.hu
Uwaga: całodzienny bilet grupowy ulgowy - koszt ok 1700 ft = ok 23-24 zł. Wstępy popołudniowe - od 16.00 – ok 1300 ft = ok 18 zł.
Wstęp popołudniowy do nowoczesnego Eger Szalok.
Kąpielisko na wolnym powietrzu zasilają dwa gorące źródła. Niecodzienny, wręcz bajkowy widok: basen z gorącą wodą otoczony jest gęstym lasem i skałami pokrytymi białym osadem. www.egerszalok.hu. Możliwość dodatkowych wstępów na baseny w Egerze – do decyzji grup. Wstęp popołudniowy - od 17.00 – ok 1400 ft = ok 19zł.
ilość wstępów na baseny w Egerze – do decyzji grup. Opłaty na miejscu.
Wycieczka do Miszkolca na kąpielisko termalne w jaskiniach - koszt ok. 17 € (grupa min. 35 os). Ewenement na skalę europejską – bajkowe kąpielisko termalne w jaskini i wiele innych atrakcji wodnych. Wyjazd po obiedzie, powrót na kolację.
Dzień 11. Po śniadaniu wyjazd do Polski. Planowany przyjazd na miejsce zbiórki ok. godz. 20:30-21:30.

ŚWIADCZENIA:
- Zakwaterowanie w internacie położonym w niedalekiej odległości od kompleksu basenów, zamku i zabytkowego centrum. Pokoje 3/4 osobowe z łazienkami. 10 noclegów
- Wyżywienie 3 razy dziennie - 10 śniadań, obiadów i kolacji
- Transport autokarem
- Wycieczki i atrakcje jak w programie.
- Opieka wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, rezydenta i tłumacza.

Na wyjazd konieczny jest paszport lub dowód osobisty.
Wskazane posiadanie karty ubezpieczenia EKUZ.