Wersja do wydruku: PDF


Włochy to spontaniczność mieszkańców objawiająca się w licznych festynach, nieuporządkowanym lecz kolorowym budownictwie. To spaghetti i fiat. Będąc tu pierwszy, drugi i kolejny raz zobaczysz i odkryjesz za każdym razem coś nowego. Miejscem naszego wypoczynku będzie miejscowość Rimini – znany nadmorski kurort. To miejsce jest najchętniej odwiedzanym odcinkiem włoskiego wybrzeża Adriatyku znanym z jednej z największych piaszczystych plaż w Europie...


TERMIN:
22.
06 - 03.07.2019
01.07 - 12.07.2019
10.07 - 21.07.2019

KOSZT: 1895zł
+ Ubezpieczenie KL i NWW 55zł (płatne w biurze)
+ Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10zł (płatne w biurze)
+ Opłata klimatyczna 10€/os (płatne w autokarze)

PROGRAM:
Dzień 1. Zbiórka o godz. 18:00. Zbiórka na parkingu na wprost Szkoły Filmowej Łódź, ul. Targowa 61/63. Wyjazd 18:20. Przejazd przez Polskę, Czechy, Austrię.
Dzień 2. Przyjazd do ośrodka. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 3-10. Spotkanie organizacyjne z rezydentem, przekazanie praktycznych informacji dotyczących zakwaterowania, wyżywienia oraz miejscowości. Podczas spotkania, uczestnicy zapoznają się z programem, ofertą wycieczek, regulaminem kąpieli i obozu. Realizacja programu, w tym między innymi: Zajęcia integracyjne. Plażowanie i kąpiele.
Spacery do Rimini (także wieczorne). Rimini jest najbardziej popularnym kurortem wakacyjnym we Włoszech Skupia w sobie wszystkie zalety i wady turystycznego konglomeratu. Można odnieść wrażenie, że jest tu wszystko i są tu wszyscy. Tłumy Włochów i turyści z całego świata…
Wycieczka do Cesenatico - Niewielkie Cesenatico to wakacyjny kurort leżący w pasie wybrzeża Adriatyku pomiędzy słynnym Rimini, a Ravenną. Znajdziemy tu nie tylko szerokie i piaszczyste plaże, ale także wspaniałą starówkę z kanałami wodnymi podobnymi do tych, jakie są w Wenecji.
Dzień 11. Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do Polski w godzinach południowych. Na drogę powrotną prowiant.
Dzień 12. W okolicach granicy polskiej, autokar zatrzymuje się na przygranicznej stacji benzynowej lub restauracji. Dla chętnych możliwość zakupienia posiłku. Planowany przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach dopołudniowych.

Wycieczki fakultatywne:
Mirabilandia – to największy park rozrywki na Wybrzeżu Adriatyckim. Park zajmuje obszar 30 ha,. Wesołe miasteczko podzielone jest na kilka stref: m.in. Bimboboli – gdzie znajdują się atrakcje dla dzieci, Adventureland – z atrakcjami przygodowymi, La citta di Sian Ka'an atrakcje z Krainy Majów, czy też La vecchia Europa – tradycyjne wesołe miasteczko. Dyskusyjne jest czy największą atrakcją parku jest kolejka górska iSpeed czy jej starsza siostra Katun.
Mirabeach - pobyt w aquaparku, w którym znajdują się plaże z basenami i różnego rodzaju zjeżdżalnie. Koszt: 40€ (Mirabilandia i Mirabeach).
Wycieczka do San Marino - wycieczka do uważanej za najstarszą z republik świata, w trakcie której podziwiać będziemy uroki państwa/miasta położonego nieopodal wybrzeża. Koszt: 12€
Wycieczka do Wenecji:
Przejazd autokarem do Chioggi. Ok. godzinny rejs wzdłuż wybrzeża do Wenecji. Miasto położone na ponad 100 wyspach. Jest to miasto niezwykłej rzeczywistości i pejzażu. Przyciąga Plac św. Marka zwany najpiękniejszym salonem Europy nad którym góruje 100 metrowa średniowieczna dzwonnica. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem - Most Westchnień, Pałac Dożów z zewnątrz, Bazylika i Plac Św. Marka. Spacer trasą turystyczną przez Ponte Rialto. Powrót statkiem do Chioggi. Powrót autokarem do miejsca zakwaterowania. Koszt: ok. 40€
Wycieczka do Rzymu - Całodniowa wycieczka autokarem – wyjazd ok 00.00 a 01.00 w nocy. Przyjazd do Watykanu ok 7.00 (nie ma kolejek do Bazyliki). Powrót na ciepłą kolację ok. 20.00. Zwiedzanie Rzymu z przewodnikiem – każdy uczestnik dostaje mikroport słuchawkowy.
W programie m.in. Zwiedzanie  Watykanu - m.in. Bazyliki św. Piotra (największy kościół na świecie i jedno z najważniejszych świętych miejsc chrześcijaństwa, gdzie znajdują się groby papieskie – między innymi Grób Jana Pawła II), a także: Koloseum, Forum Romanum, barokowa Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie, Panteon i Kapitol, Piazza Navona, Ołtarz Ojczyzny i Łuk Konstantyna. Koszt wycieczki - około 60€
Wycieczka do Florencji i Bolonii - Całodniowa wycieczka autokarem - wyjazd ok. 4.00. Przejazd do Florencji – spacer po mieście z przewodnikiem. Pobyt we Florencji rozpoczyna się od obejrzenia pięknej panoramy miasta z Placu Michała Anioła dalej Ponte Vecchio, Galeria Uffizzi, Piazza della Signoria z Ratuszem oraz z otwartą Galerią Rzeżb, Baptysterium, Wieża Giotta, Katedra Santa Maria del Fiore oraz Santa Croce - Katedra z najsłynniejszymi grobowcami. W drodze powrotnej spacer po historycznym centrum Bolonii. Planowany powrót na ciepłą kolację. Koszt wycieczki - około 65€ (wycieczka min. 40 osób)
Park Wodny Aquafan: WWW.AQUAFAN.IT Riccione to niewielka miejscowość około 10 km od popularnego letniego kurortu Rimini. Jedną z ciekawszych atrakcji jest tu park wodny Aquafan. Cały kompleks zajmuje powierzchnię około 150 000 m2 i posiada pięć dużych (podgrzewanych basenów) oraz w sumie około 3 km różnego rodzaju zjeżdżalni wodnych. Dla gości przygotowano tu także takie atrakcje jak m.in. basen z postaciami z popularnego programu Cartoon Network, StrizzaCool (zjeżdżalnia rurowa), miniaturowy ocean ze sztucznymi falami, Extreme River, zjeżdżalnia Kamikadze czy Speedriul. Na terenie parku znajdują się także liczne bary, restauracje. Filmik. Koszt: wyjazd na 1 dzień 27€ - wyjazd na 2 dni 32€!!!


ŚWIADCZENIA:
Zakwaterowanie: w hotelu Villa Dina *** leżącego na przedmieściach Rimini. Do dyspozycji uczestników wyjazdu pokoje 3-4 osobowe (jest możliwe 1 łóżko piętrowe w pokoju). Wszystkie pokoje z pełnym węzłem sanitarnym. Hotel położony jest blisko plaży. Leżaki na plaży dodatkowo płatne ok. 3€/dzień/os. Możliwość włączenia klimatyzacji - dodatkowo płatna ok. 5€ / dzień/ pokój
Wyżywienie: Trzy posiłki dziennie – śniadanie typu bufet, lunch na bazie makaronów (np. spaghetti), dwudaniowa kolacja. Pierwszy posiłek obiadokolacja w dniu przyjazdu, ostatni śniadanie w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną. Kuchnia włoska. Na wycieczki całodniowe prowiant.
Wycieczki jak w programie.
Transport: autokar z klimatyzacją i z wc.
Opieka: rezydenta, wykwalifikowanej kadry pedagogicznej


Na wyjazd konieczny jest paszport lub dowód osobisty - wskazane jest posiadanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Ubezpieczenie KL i NNW, (KL: 10.000 euro, NNW: 7000 zł)