Wersja do wydruku: PDF


Włochy to spontaniczność mieszkańców objawiająca się w licznych festynach, nieuporządkowanym lecz kolorowym budownictwie. To spaghetti i fiat. Będąc tu pierwszy, drugi i kolejny raz zobaczysz i odkryjesz za każdym razem coś nowego. Miejscem naszego wypoczynku będzie miejscowość Rimini – znany nadmorski kurort. To miejsce jest najchętniej odwiedzanym odcinkiem włoskiego wybrzeża Adriatyku znanym z jednej z największych piaszczystych plaż w Europie...


TERMIN:
25.06 - 06.07.2022
04.07 - 15.07.2022

KOSZT: 2460zł
+ Ubezpieczenie KL i NWW 55zł (w cenie imprezy)
+ Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy (w cenie imprezy)
+ Opłata klimatyczna 15€/os (płatne w autokarze)


PROGRAM:

Dzień 1. Zbiórka o godz. 18:00. Zbiórka na parkingu na wprost Szkoły Filmowej Łódź, ul. Targowa 61/63. Wyjazd 18:20. Przejazd przez Polskę, Czechy, Austrię.
Dzień 2. Przyjazd do ośrodka. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 3-10. Spotkanie organizacyjne z rezydentem, przekazanie praktycznych informacji dotyczących zakwaterowania, wyżywienia oraz miejscowości. Podczas spotkania, uczestnicy zapoznają się z programem, ofertą wycieczek, regulaminem kąpieli i obozu. Realizacja programu, w tym między innymi: Zajęcia integracyjne. Plażowanie i kąpiele.
Spacery do Rimini (także wieczorne). Rimini jest najbardziej popularnym kurortem wakacyjnym we Włoszech Skupia w sobie wszystkie zalety i wady turystycznego konglomeratu. Można odnieść wrażenie, że jest tu wszystko i są tu wszyscy. Tłumy Włochów i turyści z całego świata…
Wycieczka do Cesenatico - Niewielkie Cesenatico to wakacyjny kurort leżący w pasie wybrzeża Adriatyku pomiędzy słynnym Rimini, a Ravenną. Znajdziemy tu nie tylko szerokie i piaszczyste plaże, ale także wspaniałą starówkę z kanałami wodnymi podobnymi do tych, jakie są w Wenecji.

Wycieczki fakultatywne:
Mirabilandia (wycieczka całodniowa) – to największy park rozrywki na Wybrzeżu Adriatyckim. Park zajmuje obszar 30 ha,. Wesołe miasteczko podzielone jest na kilka stref: m.in. Bimboboli – gdzie znajdują się atrakcje dla dzieci, Adventureland – z atrakcjami przygodowymi, La citta di Sian Ka'an atrakcje z Krainy Majów, czy też La vecchia Europa – tradycyjne wesołe miasteczko. Dyskusyjne jest czy największą atrakcją parku jest kolejka górska iSpeed czy jej starsza siostra Katun.
Mirabeach (wycieczka całodniowa) - pobyt w aquaparku, w którym znajdują się plaże z basenami i różnego rodzaju zjeżdżalnie. Koszt: 50€ (Mirabilandia i Mirabeach) z dojazdem autokarem.
Wycieczka do San Marino - wycieczka do uważanej za najstarszą z republik świata, w trakcie której podziwiać będziemy uroki państwa/miasta położonego nieopodal wybrzeża. Koszt: 15€
Wycieczka do Wenecji:
Przejazd autokarem do Chioggi. Ok. godzinny rejs wzdłuż wybrzeża do Wenecji. Miasto położone na ponad 100 wyspach. Jest to miasto niezwykłej rzeczywistości i pejzażu. Przyciąga Plac św. Marka zwany najpiękniejszym salonem Europy nad którym góruje 100 metrowa średniowieczna dzwonnica. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem - Most Westchnień, Pałac Dożów z zewnątrz, Bazylika i Plac Św. Marka. Spacer trasą turystyczną przez Ponte Rialto. Powrót statkiem do Chioggi. Powrót autokarem do miejsca zakwaterowania. Koszt: ok. 60€ (cena dla klientów biura) + koszt ew. wstępu do miasta 3-5€ (inf. w tej sprawie przed wyjazdem) 
Wycieczka do Rzymu -
Całodniowa wycieczka autokarem – wyjazd ok 00.00 a 01.00 w nocy. Przyjazd do Watykanu ok 7.00 (nie ma kolejek do Bazyliki). Powrót na ciepłą kolację ok. 20.00. Zwiedzanie Rzymu z przewodnikiem.
W programie m.in. Zwiedzanie  Watykanu - m.in. Bazyliki św. Piotra (największy kościół na świecie i jedno z najważniejszych świętych miejsc chrześcijaństwa, gdzie znajdują się groby papieskie – między innymi Grób Jana Pawła II), a także: Koloseum, Forum Romanum, barokowa Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie, Panteon i Kapitol, Piazza Navona, Ołtarz Ojczyzny i Łuk Konstantyna. Koszt wycieczki - około 70€

Dzień 11.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do Polski w godzinach południowych. Na drogę powrotną prowiant.
Dzień 12.
W okolicach granicy polskiej, autokar zatrzymuje się na przygranicznej stacji benzynowej lub restauracji. Dla chętnych możliwość zakupienia posiłku. Planowany przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach przedpołudniowych.


ŚWIADCZENIA:
Zakwaterowanie: w hotelu Villa Dina *** leżącego na przedmieściach Rimini. Do dyspozycji uczestników wyjazdu pokoje 3-4 osobowe (jest możliwe 1 łóżko piętrowe w pokoju). Wszystkie pokoje z pełnym węzłem sanitarnym. Hotel położony blisko plaży. Korzystamy z bezpłatnej plaży publicznej. Leżaki na plaży dodatkowo płatne ok. 5-6€/dzień/os. Możliwość włączenia klimatyzacji - dodatkowo płatna ok. 6€/dzień/pokój (ok. 2€ na osobę)
Wyżywienie: Trzy posiłki dziennie – śniadanie typu bufet, lunch na bazie makaronów (np. spaghetti), dwudaniowa kolacja. Pierwszy posiłek obiadokolacja w dniu przyjazdu, ostatni śniadanie w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną. Kuchnia włoska. Na wycieczki całodniowe prowiant.
Wycieczki jak w programie.
Transport: autokar z klimatyzacją i z wc.
Opieka: rezydenta, wykwalifikowanej kadry pedagogicznej


Na wyjazd konieczny jest paszport lub dowód osobisty - wskazane jest posiadanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.
- konieczność posiadania na wyjazd ważnego paszportu covid.
Aktualne warunki wyjazdu
Od 01.02.2022 – obowiązuje 6 mies. ważność paszportu covid. Czyli termin szczepienia lub przyjęcia dawki przypominającej to koniec stycznia 2022 lub dalej.
Bliższych inf udzielamy w biurze.