Wersja do wydruku: PDF


Kraj niepowtarzalnie piękny i na swój sposób egzotyczny. Ku ciepłemu i lazurowemu morzu, ląd opada biało-zielonymi zboczami. Niezliczone przylądki, zatoki i wyspy oraz bujna śródziemnomorska roślinność podkreślają jego urodę. Wspaniały klimat, bajkowa wręcz sceneria oraz podobieństwo języka mieszkańców sprawiają, że można się tam odprężyć i doskonale bawić. Zapraszamy na wyjazd, podczas którego poznacie ten „mały kraj na wielkie wakacje”.

TERMINY:
09.07-20.07.2024
18.07-29.07.2024
27.07-07.08.2024

KOSZT: 3050zł

Cena nie obejmuje:
=> opłaty klimatycznej 15€ płatne obowiązkowo w autokarze.
=> kaucja zwrotna 15€ płatne w autokarze. Kaucja jest pobierana jako zabezpieczenie powstałej szkody zawinionej przez uczestnika.

Zapraszamy na wybrzeże południowe Chorwacji – RIVIERĘ MAKARSKĄ. Z jednej strony pasmo wysokich gór Biokovo, z drugiej morze z najlepszymi w Chorwacji plażami. Makarska to jedno z najpiękniejszych miejsc na turystycznej mapie Europy. Krystalicznie czysta woda i niezawodne słońce, to nie jedyne jej walory. Miasto z ocienioną palmami promenadą bywa nazywane chorwackim Saint Tropez. Sercem Makarskiej jest przepiękna starówka z tarasowo wybudowanym placem.

PROGRAM :
Dzień 1. Wyjazd z Łodzi w godzinach popołudniowych (godzina i miejsce wyjazdu – informacja na min. miesiąc przed wyjazdem). Przejazd do Chorwacji.
Dzień 2.
Przyjazd do Makarskiej w godzinach południowych. Zakwaterowanie. Wyżywienie rozpoczynamy od obiadokolacji. Spotkanie organizacyjne z kadrą i rezydentem. Zapoznanie z miejscowością – spacer promenadą nadmorską i na starówkę.
Dzień 3-10.
Realizacja programu krajoznawczego, w tym między innymi:
- wycieczka piesza na masyw górski Parku Narodowego Biokovo (przepiękna panorama miasta i wysp)
- zajęcia sportowe i rekreacyjne – pływanie i plażowanie...
- wyjścia do miasta – starówka, port.
Dzień 11.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Obiad. Po obiedzie wyjazd. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.
Uwaga: prosimy o pozostawienie ok. 10-15 € na zakup prowiantu na drogę powrotną.
Dzień 12.
Przyjazd do Polski w godzinach południowych. Zakończenie imprezy.
Proponujemy wycieczki fakultatywne:
RAFTING – rafting na Cetinie. Spływ pontonami wzdłuż górskiej rzeki – przygoda, emocje, niezapomniane wrażenia (km po krystalicznie czystej toni, kąpiele w rzece, pod wodospadami, przejścia przez jaskinie, a dla odważnych możliwe skoki ze skał). To wszystko w fenomenalnych plenerach kanionu którego ściany wznoszą się miejscami ponad kilkadziesiąt metrów nad rzeką.
Wyjazd trwa ok. 6 godz. uczestnicy pozostają cały czas pod opieką licencjonowanego instruktora. Cena ok. 40 euro.

REJS STATKIEM - rybny piknik –
całodzienna podróż po zatoce, pomiędzy wyspami Hvar i Brać a Rivierą Makarską, wzbogacona rybnym obiadem i śpiewem. Zapierające dech w piersiach widok wybrzeża i górującego nad taflą wody masywu biokovo, kameralne zatoczki, cisza i błogi spokój wyspiarskich miejscowości, kamienne domy, bujna środziemnomorska roślinność i wszechobecny zapach morza i lawendy sprawią że na długo zapamiętacie tę wyprawę. Rejs daje także możliwość wypoczynku na długiej na 600 m plaży Zlatni Rat znajdującej się na wyspie Brać. Cena ok. 30 euro.

BIOKOVO - Zapraszamy na safari po malowniczo wznoszącym się nad Makarską masywie górskim Biokovo. Obecnie na masywie utworzono park przyrody, chroniący lokalne gatunki roślin i zwierząt (kozice górskie, muflony, dzikie konie). Niezapomnianych wrażeń dostarczy wjazd na szczyt św. Jure (najwyższy w masywie Biokovo) oraz wejście na Vošac, z którego rozciąga się niesamowity widok na morze oraz pobliskie wyspy. W trakcie wycieczki będziemy świadkami spektakularnego zachodu słońca, które zniknie w odmętach szkarłatnego morza. W drodze powrotnej będziemy podziwiać panoramę miast i wysp migocących setkami świateł kontrastujących z czarną morską tonią oraz naturalne planetarium znajdujące się nad naszymi głowami. Cena ok. 50 euro.

ŚWIADCZENIA:
=> Zakwaterowanie: pensjonaty*** w willowej części Makarskiej położone ok. 300-400 m. od najbardziej atrakcyjnej plaży. Pokoje 2, 3, 4-osobowe z łazienkami i pokoje w układzie apartamentowym 2+2 lub 2+3. W promieniu 300 m. sklepy, restauracje, kawiarnie.
=> transport autokarem LUX (barek, WC, DVD)
=> 9 pełnych świadczeń
=> wyżywienie w restauracji: śniadanie, obiad, kolacja (na ciepło)        
=> opieka rezydenta, kadry pedagogicznej
=> ubezpieczenie KL i NNW
=> opłaty na Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

Na wyjazd niezbędny paszport lub dowód osobisty!!!
Wskazane posiadanie karty Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Organizator wyjazdu Biuro Podróży Gandalf Travel.