Wersja do wydruku: PDF


Kraj niepowtarzalnie piękny i na swój sposób egzotyczny. Ku ciepłemu i lazurowemu morzu, ląd opada biało-zielonymi zboczami. Niezliczone przylądki, zatoki i wyspy oraz bujna śródziemnomorska roślinność podkreślają jego urodę. Wspaniały klimat, bajkowa wręcz sceneria oraz podobieństwo języka mieszkańców sprawiają, że można się tam odprężyć i doskonale bawić. Zapraszamy na wyjazd, podczas którego poznacie ten „mały kraj na wielkie wakacje”.

TERMINY:
12.07-23.07.2020
21.07-01.08.2020
30.07-10.08.2020
08.08-19.08.2020

KOSZT: 1995zł

Cena nie obejmuje:
=> ubezpieczenia KL (10.000 euro) i NNW (7.000 zł) Signal Iduna – płatne w biurze 60 zł.
=> opłaty klimatycznej 15 euro płatne obowiązkowo w autokarze.
=> kaucja zwrotna 15 € płatne w autokarze. Kaucja jest pobierana jako zabezpieczenie powstałej szkody zawinionej przez uczestnika.

Zapraszamy na wybrzeże południowe Chorwacji – RIVIERĘ MAKARSKĄ. Z jednej strony pasmo wysokich gór Biokovo, z drugiej morze z najlepszymi w Chorwacji plażami. Makarska to jedno z najpiękniejszych miejsc na turystycznej mapie Europy. Krystalicznie czysta woda i niezawodne słońce, to nie jedyne jej walory. Miasto z ocienioną palmami promenadą bywa nazywane chorwackim Saint Tropez. Sercem Makarskiej jest przepiękna starówka z tarasowo wybudowanym placem. Doskonale rozwinięta infrastruktura sportowa pozwala także na aktywne spędzanie wakacji.

PROGRAM :
Dzień 1.
Wyjazd  w godzinach popołudniowych. Przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię.
Dzień 2. Przyjazd do Chorwacji. Przyjazd do Makarskiej w godzinach południowych, zakwaterowanie. Wyżywienie rozpoczynamy od obiadu. Spotkanie organizacyjne z kadrą i rezydentem. Zapoznanie z miejscowością – spacer promenadą nadmorską i na starówkę. Kolacja.
Dzień 3-10. Realizacja programu krajoznawczego, w tym między innymi:
- wycieczki piesze na masyw górski Parku Narodowego Biokovo (przepiękna panorama miasta i wysp)
- zajęcia sportowe i rekreacyjne – pływanie i plażowanie
- wyjścia do miasta – starówka, port – na zasadzie wyzwań i zadań terenowych.
Dzień 11. Śniadanie. Wykwaterowanie. Uwaga: prosimy o pozostawienie ok. 10-15 € na zakup prowiantu na drogę powrotną. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.
Dzień 12. Przyjazd do Polski w godzinach południowych. Zakończenie imprezy.

Proponujemy wycieczki fakultatywne:
DUBROVNIK. Perła Adriatyku -
największy konkurent Wenecji w basenie morza Adriatyckiego. Wspaniale zachowane miasto z klasycznym pierścieniem murów, efektownie położone u stóp wzgórza Srd. Najpiękniejsza ulica Chorwacji - Stradun, romantyczne zaułki z maleńkimi restauracjami serwującymi owoce morza, piękny port bez przerwy goszczą turystów z całego świata, mogących się tu poczuć jak w bajce. Spacerując po mieście poznamy jego historię oraz zobaczymy takie znakomite zabytki jak m. in. plac i brama Pile, gotycki klasztor Franciszkanów, kolumnę Orlanda, Katedrę, Pałac Sponza, Pałac Rektorów, port miejski itp. Po czasie wolnym w Dubrowniku powrót do Makarskiej. Cena – 40 euro.
RAFTING – rafting na Cetinie.
Spływ pontonami wzdłuż górskiej rzeki – przygoda, emocje, niezapomniane wrażenia (km po krystalicznie czystej toni. Kąpiele w rzece, pod wodospadami, przejścia przez jaskinie a dla odważnych możliwe skoki ze skał). To wszystko w fenomenalnych plenerach kanionu, którego ściany wznoszą się miejscami ponad kilkadziesiąt metrów nad rzeką.
Wyjazd trwa ok. 6 godz. Uczestnicy pozostają cały czas pod opieką licencjonowanego instruktora. Cena ok. 30 euro.
REJS STATKIEM NA WYSPĘ BRAĆ - RYBNY PIKNIK –
całodzienna podróż po zatoce, pomiędzy wyspami Hvar i Brać a Rivierą Makarską, wzbogacona rybnym obiadem i śpiewem. Zapierające dech w piersiach widok wybrzeża i górującego nad taflą wody masywu biokovo, kameralne zatoczki, cisza i błogi spokój wyspiarskich miejscowości, kamienne domy, bujna środziemnomorska roślinność i wszechobecny zapach morza i lawendy sprawią że na długo zapamiętacie tę wyprawę. Rejs daje także możliwość wypoczynku na długiej na 600m plaży Zlatni Rat znajdującej się na wyspie Brać. Cena ok. 30 euro.
Wariant 2:
całodzienny rejs po morzu z przerwami na kąpiele wodne i skoki do wody. Statek cumuje w zatokach niedostępnych ze strony lądu. Oferta dla grup zorganizowanych. Cena ok. 25 euro.
WODOSPADY KRKA I TROGIR.
Jeśli ktoś z Was marzył o kąpieli pod wodospadem, w krystalicznie czystej wodzie właśnie tu może spełnić swe marzenie. Szesnaście spiętrzeń na rzece tworzy kompleks malowniczych wodospadów, składających się na naturalny Park Wodny. U stóp największego wodospadu, Skradinskiego Buku znajduje się duże kąpielisko, gdzie można pływać do woli rozkoszując się czystą wodą i szumem wodospadów. Niemałą przyjemność sprawia także spacer po drewnianych ścieżkach Parku, gdzie za każdym zakrętem odnaleźć można niecodzienne zjawiska przyrody, niezliczone jeziora, strumyki, kaskady, a to wszystko otulone bujną zielenią roślin. W drodze powrotnej zobaczymy Trogir, zachwycające średnioweiczne miasteczko położone na wyspie połączonej z lądem siecią mostów. Do najważniejszych zabytków miasta należy monumentalna katedra św. Wawrzyńca, z wyjątkowym portalem z początków XIV wieku, miejska loża czy wenecka twierdza Kamerlengo. Niezwykle kameralny charakter miasta sprawia, że nie chce się stąd wyjeżdżać. Cena wycieczki – 50 euro.

ŚWIADCZENIA:
=> Zakwaterowanie: pensjonat*** w willowej części Makarskiej położone ok. 300-400 m. od najbardziej atrakcyjnej plaży. Pokoje 3,4-osobowe z łazienkami i pokoje w układzie apartamentowym 2+2 lub 2+3. W promieniu 300 m. sklepy, restauracje, kawiarnie.
=> transport autokarem LUX (barek, WC, DVD)
=> 9 pełnych świadczeń
=> wyżywienie w restauracji: śniadanie, obiad, kolacja (na ciepło)        
=> opieka rezydenta, kadry pedagogicznej.

Na wyjazd niezbędny paszport lub dowód osobisty!!!
Wskazane posiadanie karty Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.