Wersja do wydruku: PDF


Czarnogóra to miniatura krajobrazów całej Europy: różnorodne, w tym także piaszczyste plaże, góry spadające do morza, jeziora i kaniony.
BUDVA - Najsłynniejsza, największa, najbardziej popularna IMPREZOWA STOLICA BAŁKANÓW! Wszystko, co dotyczy Budvy jest NAJ! PIĘKNE PLAŻE, SŁOŃCE, spacery wśród zapierających dech w piersiach widoków. To także gwarancja dobrej zabawy. Tu nie ma miejsca na nudę! Tu jest miejsce na zabawę. Jednocześnie BUDVA to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast na wybrzeżu adriatyckim. Wizytówką miasta są dziś rzymskie budowle, śródziemnomorska architektura i cerkwie. Średniowieczna Starówka, nad którą góruje cytadela to prawdziwy labirynt wąskich uliczek i usłanych kawiarniami placyków.


TERMIN:
24.07 - 04.08.2019.
02.08 - 13.08.2019.

KOSZT: 1950zł
+ Ubezpieczenie KL i NWW 60zł (płatne w biurze)
+ Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10zł (płatne w biurze)
+ Opłata klimatyczna 15€/os (płatne w autokarze)

PROGRAM:
Dzień 1. Zbiórka godz: 2:00 na parkingu przy stacji paliw E. Leclerc, ul. Inflancka 53. Wyjazd 2:30. Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry oraz Chorwację (w trakcie przejazdu standardowe postoje).
Dzień 2. Przyjazd w godzinach południowych, zakwaterowanie, kolacja.
Dzień 3-10. Zaledwie parę minut dzieli Cię od Twojej willi do ścisłego centrum Budvy, a tam miasto nigdy nie zasypia! Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca? Nie ma sprawy, w cenie obozu zorganizujemy Ci:
- plażowanie i aktywności sportowe na najbardziej popularnej plaży w Budvie – Mogren,
- wycieczkę trekkingową – spalimy trochę kalorii podczas spaceru do klasztoru Podmaine, ochłodzimy się przy malowniczym wodospadzie, cykniemy selfie z widokiem na całą Riwerę Budwańską a dla chętnych zjazd na tyrolce (ok. 10 EUR)
- przeprawę stateczkiem na wyspę św. Mikołaja, którą mieszkańcy Budvy nazywają Hawajami!
- spacer do miejscowości Święty Stefan – uznawanej za symbol Czarnogóry
Gry i zabawy na plaży – turnieje sportowe: frisbee, piłka wodna, siatkówka kometki, ringo, fistball, zajęcia terenowe nad brzegiem morza, kalambury, podchody.
Konkursy: najlepsze, najśmieszniejsze oryginalne zdjęcie z obozu, filmik oddający życie obozowe, pokaz mody, wybór miss i mistera, najlepsze logo Obozów Młodzieżowych z piasku.  Oprócz tego: statki, kraje i miasta Wieczorne kąpiele pod gwiazdami pod opieką ratowników przy dobrych warunkach pogodowych.
Dzień 11. Śniadanie, wykwaterowanie. Przed wyjazdem do Polski obiad, wyjazd w godzinach wieczornych.
Dzień 12. Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych - wieczornych.

Wycieczki fakultatywne:
UWAGA!!! - podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu - wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób
BOKA KOTORSKA- FIORDY I WENECKIE MIASTA -
Wyprawa statkiem wycieczkowym po jednej z trzydziestu najbardziej malowniczych zatok na całym świecie. Zatoka Kotorska, określana jest mianem południowego fiordu. Podczas tej wycieczki zwiedzimy miasto Kotor, którego starówkę wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Zatrzymamy się na sztucznie usypanej wyspie Matki Boskiej Skalnej z pięknym barokowym kościołem oraz odwiedzimy urocze miasteczko Perast. Następnie przepłyniemy całą zatokę i zatrzymamy się na plaży Żanice, gdzie będzie możliwość skorzystania z kąpieli morskich i słonecznych lub wpłynięcia do Błękitnej Groty. Wycieczka skończy się w luksusowym Porto Montenegro w Tivaci                              
Cena: ok. 35 EUR/os. 1,5 EUR wstęp do kościoła
KANIONY RZEKI TARY – CZARNOGÓRA NIEODKRYTA -
Całodniowa wyprawa do najbardziej malowniczych i dzikich miejsc w Czarnogórze. Podczas tej wycieczki zobaczymy: Park Narodowy Durmitor, który wraz ze swoimi kanionami wpisany został na światową listę UNESCO. Główną jego atrakcją jest słynny Kanion Tary. To najgłębszy kanion w Europie. Drugim, robiącym niesamowite wrażenie jest kanion rzeki Moraća.  na naszej trasie dodatkowe atrakcje. Podczas wycieczki pojedziemy również do górskiego kurortu Żabljak, gdzie przespacerujemy się do Czarnego Jeziora i zatrzymamy się w urokliwym, górskim kompleksie klasztornym nad Moraćą. Dla chętnych, w lokalnej restauracji będzie możliwość spróbowania górskich specjałów: pstrąga prosto z rzeki lub sznycla.
Cena: ok. 45 EUR/os.
REJS RIWIERA BUDWAŃSKA & PIANA PARTY -
rejs statkiem po najpiękniejszych miejscach Riwiery Budwańskiej. Z przystankami na kąpiele w morzu i plażowaniem m.in. przy wyspie Św. Mikołaja, nazywanej Hawajami. Na koniec rejsu podpływamy do słynącej z najlepszych imprez plaży Ploce, gdzie zaczniemy nasze Piana Party. Rejs po Riwierze połączony z szaloną imprezą w pianie, to obowiązkowa wycieczka dla wszystkich, którzy przyjeżdżają do Budvy. Wycieczka fakultatywna przeznaczona tylko dla Obozów Młodzieżowych.
Cena: ok. 15 EUR/os.


ŚWIADCZENIA:
=> zakwaterowanie w pokojach wieloosobowych, 9 noclegów, 9 śniadań, 10 obiadów oraz 9 kolacji.   
=> transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
=> opiekę rezydenta na miejscu, opiekę pedagogiczną .
=> min. jeden transport na plażę poza Budvą,
ZAKWATEROWANIE:
=> Villa Lazi *** to klimatyczny obiekt z basenem z jacuzzi, drzewami kiwi i pięknym widokiem na Morze Adriatyckie. Dojście do plaży zajmuje ok. 25 minut. Na dwóch piętrach znajdują się pokoje dwu- i trzyosobowe z balkonem lub wyjściem na taras. W każdym pokoju znajduje się łazienka, klimatyzacja, lodówka, bezpłatne Wi-Fi oraz TV SAT.
=> Villa LaziLa ***  to klimatyczny obiekt z basenem, jacuzzi i pięknym widokiem na Morze Adriatyckie. Dojście do plaży zajmuje ok. 25 minut. W obiekcie znajdują się apartamenty wieloosobowe z balkonem lub tarasem. W każdym pokoju znajduje się łazienka, klimatyzacja, lodówka, bezpłatne Wi-Fi oraz TV SAT.
Obsługa w obiektach  regularnie sprząta i wymienia ręczniki oraz pościel. W wilach serwowane są śniadania, natomiast obiady i kolacje w tawernie przy promenadzie.


Na wyjazd konieczny jest paszport lub dowód osobisty - wskazane jest posiadanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.