Wersja do wydruku: PDF


Wszechobecny sosnowy las, szeroka piaszczysta plaża i mnóstwo atrakcji turystycznych wokół, czyli wymarzone miejsce na kolonie. Położone na Wybrzeżu Rewalskim uzdrowisko Pogorzelica jest jedną z najciekawszych miejscowości wypoczynkowych w zachodniej Polsce, a jej specyficzny mikroklimat poprawia samopoczucie oraz wspomaga leczenie m.in. chorób układu oddechowego.

TERMINY:
02.07 - 12.07.2024
KOSZT: 2550zł

PROGRAM :
Dzień 1. Zbiórka parking przy DH. Carrefour przy ul. Kolumny godzina 8:15. Wyjazd 8:30. Parking przy M1 ul. Brzezińska – Zbiórka 8:40. Wyjazd 9:00. Przejazd do Pogorzelicy. Zakwaterowanie. Ciepła kolacja.

Dzień 2–10. W czasie kolonii proponujemy uczestnikom wypoczynek i zabawę z wykorzystaniem wszystkich walorów nadmorskiego kąpieliska, bardzo dobrej infrastruktury ośrodka „Kalina” oraz niebywale atrakcyjnej turystycznie i krajobrazowo okolicy.
Do dyspozycji uczestników na terenie ośrodka m. in. Sala gimnastyczna , boisko do piłki nożnej, siatkowej i koszykówki, 2 świetlice wyposażone w TV , stoły do tenisa, plac zabaw.

W programie kolonii zapewniamy:
•    kąpiele morskie pod czujnym okiem ratownika
•    plażowanie, gry sportowe i konkursy np. rzeźb z piasku.
•    zajęcia i zabawy integracyjne

oraz bogaty program turystyczny:
=> Wycieczka do Międzyzdrojów. Na początek wycieczki proponujemy spacer na jeden z najwyższych w Polsce klifów na Górę Gosań w Wolińskim Parku Narodowym. Międzyzdroje – spacer po Promenadzie Gwiazd, Parku Zdrojowym i po pięknym molo, z którego widać już Niemcy. W drodze powrotnej zatrzymamy się nad Turkusowym Jeziorkiem. Nazwa jest trafna - niezwykły kolor zbiornik zawdzięcza rozpuszczonemu w wodzie węglanowi wapnia.

=> Wyprawa do latarni morskiej w Niechorzu wybudowanej 150 lat temu na 22 metrowym klifie. Z tarasu widokowego latarni (ok. 60 m. n.p.m.) można podziwiać Bałtyk, Jezioro Liwia Łuża i nadmorskie kurorty. Takie piękne widoki czekają na każdego, kto pokona 210 schodów w górę!

=> Zwiedzanie ruin kościoła w Trzęsaczu - jedynej tego typu atrakcji w Europie. Pozostałość po kościele wybudowanym onegdaj pośrodku wsi i stopniowo „zabieranym” przez morze, owiana jest legendami. Jedna z nich mówi o Zielenicy - zmarłej bogini morza, której ciało ojciec Bałtyk chce przenieść na właściwe miejsce - dno morza. Śle więc wiekami na świątynię falę za falą…

Dzień 11. Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd na miejsce zbiórki. Na drogę prowiant. Planowany przyjazd ok 19:00-19:30.

Wycieczki fakultatywne - za dopłatą:
=> do Kołobrzegu oraz do Centrum Rozrywki Zieleniewo
Wioska indiańska, Western city, Mini-zoo- czeka na nas trzygodzinna kumulacja atrakcji w tym: zwiedzanie stadniny, przejażdżka konna, bryczką, strzelanie z łuku, ognisko w wigwamie, kowbojska karuzela, indiańskie narty, zabawa z zespołem muzycznym, konkursy (m.in. dojenie kóz, szukanie złota), show - pokazy z udziałem koni.
Kołobrzeg miał charakter miasta-twierdzy, zbudowano tu fortyfikacje, z których mury przy plaży zachowały się do dzisiaj. Jest tutaj port handlowy, pasażerski, rybacki i jachtowy, molo o długości 220 m i latarnia morska.     
Dodatkowy koszt: 85zł/os.

=> Przejażdżka „Ciuchcią Retro”
Ponad 100 - letnia Nadmorska Kolejka Wąskotorowa przeszła gruntowny remont i stała się symbolem turystycznym okolic. Jej pierwszy kurs zawsze jest znakiem rozpoczęcia sezonu turystycznego. Podróż z szybkością 20 km. na godzinę pozwala spokojnie podziwiać piękne tereny wokół „żelaznego szlaku”.
Dodatkowy koszt: ok.30zł/os.

ŚWIADCZENIA:
=> Transport – autokar
=> Zakwaterowanie - ośrodek „Kalina” w Pogorzelicy. Pokoje 4-5 os. z łazienkami. Teren ogrodzony, w sosnowym lesie. Wyposażenie ośrodka jak w opisie Plaża szeroka, piaszczysta.
=> Wyżywienie pełne. Na wycieczki całodniowe i powrót - prowiant.
=> Wycieczki autokarowe, piesze, wstępy i atrakcje wymienione w programie.
=> Opieka kadry pedagogicznej, ratowników, medyczna.
=> Ubezpieczenie NNW