Wersja do wydruku: PDF


Łukęcin - kąpielisko na zachodnim wybrzeżu z pięknymi, szerokimi plażami. Specyficzny mikroklimat zawdzięcza również rozległym, sosnowym lasom, w których powstały ośrodki i ciepłym prądom morskim. Z Łukęcina niedaleko jest do atrakcyjnych i znanych portów i miejscowości. Wszystko to sprawia, że nasza oferta jest odpowiednia zarówno dla miłośników relaksu jak i aktywnego wypoczynku. Idealna baza dla tych, którzy pragną doświadczyć niezapomnianej wakacyjnej przygody.

TERMINY:
24.06 - 04.07.2023 - 2540zł
PROGRAM:
Każdy dzień urozmaicony kreatywnymi warsztatami (tanecznymi, plastycznymi, sportowymi, przygodowo-turystycznymi)
Dzień 1. Zbiórka na parkingu na ul. Targowej (naprzeciwko Szkoły Filmowej – Targowa 61/63). Wyjazd 8:45. Przejazd do Łukęcina. Zakwaterowanie. Kolacja.
Dzień 2 – 10.
Pobyt w Łukęcinie. W trakcie pobytu m.in. kąpiele morskie i plażowanie, zajęcia, warsztaty i zabawy oraz udział w imprezach i festynach oraz:
=> Wycieczka do Świnoujścia –
przeprawa promem przez Świnę, spacer po uzdrowisku oraz zwiedzanie Fortu Gerharda – zespołu umocnień rozbudowywanych od XVIIIw. Po świetnie zachowanych kazamatach, prochowniach i stylowych koszarach z czerwonej cegły oraz minimuzeum broni oprowadzi nas przewodnik w mundurze pruskiego oficera, w hełmie i z szablą. Jeśli go poprosimy wystrzeli z armaty. Przechodząc ze świeczkami przez ciemne korytarze i napotykając pordzewiałe pociski, przez chwilę możemy poczuć się odkrywcami. Tuż obok fortu znajduje się najwyższa w Polsce latarnia morska, na którą wejdziemy. Z latarni piękny widok na port oraz na wyspy Uznam i Wolin.

=> Wycieczka do Międzyzdrojów -
na początek wycieczki proponujemy spacer na jeden z najwyższych w Polsce klifów na Górę Gosań w Wolińskim Parku Narodowym. Międzyzdroje – spacer po Promenadzie Gwiazd, Parku Zdrojowym i po pięknym molo, z którego widać już Niemcy. W drodze powrotnej zatrzymamy się nad Turkusowym Jeziorkiem. Nazwa jest trafna - niezwykły kolor zbiornik zawdzięcza rozpuszczonemu w wodzie węglanowi wapnia.

=> Wycieczka do Trzęsacza -
zapraszamy do Multimedialnego Muzeum Na Klifie. W nowych salach, za pomocą najnowocześniejszych narzędzi multimedialnych, przedstawiona jest historia kościoła w Trzęsaczu, kolejne etapy walki z żywiołem, lokalne legendy oraz wiele ciekawostek geograficznych.

Będziemy także zażywać morskich kąpieli, wędrować plażą, podziwiać zachody słońca, szaleć na dyskotekach i świetnie się bawić z opiekunami z naszej szkoły 😊

Wycieczka fakultatywna: do Kołobrzegu oraz do Centrum Rozrywki Zieleniewo.
Wioska indiańska, Western city, Mini-zoo - czeka na nas trzygodzinna kumulacja atrakcji w tym: zwiedzanie stadniny, przejażdżka konna, bryczką, strzelanie z łuku, ognisko w wigwamie, kowbojska karuzela, indiańskie narty, zabawa z zespołem muzycznym, konkursy (m.in. dojenie kóz, szukanie złota), show - pokazy z udziałem koni. Kołobrzeg miał charakter miasta-twierdzy, zbudowano tu fortyfikacje, z których mury przy plaży zachowały się do dzisiaj. Jest tutaj port handlowy, pasażerski, rybacki i jachtowy, molo o długości 220 m i latarnia morska. Dodatkowy koszt: 80 zł/os.

Dzień 11.
Po śniadaniu wykwaterowanie. Na drogę powrotną prowiant. Planowany przyjazd na miejsce zbiórki ok 18:30-19:00


ŚWIADCZENIA:
=> Transport – autokar
=> Zakwaterowanie – ośrodek wczasowo – kolonijny „Wrzos” w Łukęcinie. Pokoje 3-4 os. oraz 2 pokoje typu studio (3+3). Pokoje z z łazienkami. LINK Teren ogrodzony w sosnowym lesie. Świetlice ze sprzętem TV i dyskotekowym. Odległość od morza ok. 200 m. Własna wydzielona plaża z ratownikiem. Na terenie ośrodka m.in. własny basen letni, boiska sportowe, stoły bilardowe i do tenisa stołowego, sklepik.
=> Wyżywienie : 4 posiłki dziennie. Na wycieczki całodniowe prowiant.
=> Opieka kadry pedagogicznej, ratowników, medyczna – pielęgniarka w ośrodku.
=> Ubezpieczenie NNW
=> Wycieczki i wstępy jak w programie, gry, zabawy, dyskoteki