Wersja do wydruku: PDF


Szeroka plaża 10 minut spacerem od ośrodka, czyste morze, korzystny mikroklimat, latarnia morska, port, Park Wodny, wiele atrakcji turystycznego kurortu i własny ośrodek z ogrodzonym terenem zielonym i pysznymi posiłkami – wszystko, czego potrzeba na wakacjach znajdziecie na tej kolonii!

TERMINY:
II turnus 06.07-16.07.2022


KOSZT: 1885zł

PROGRAM :
Dzień 1. Zbiórka na parkingu przy C.H.Retkinia. Wyjazd godz. 8:45. Przejazd ok. 8 godzin. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Spacer nad morze. Nocleg.
Dzień 2-10. W trakcie kolonii proponujemy: kąpiele morskie i plażowanie, gry sportowe, zabawy integracyjne, dyskoteki, warsztaty tematyczne oraz realizację programu turystyczno-krajoznawczego m.in.:

=> Rejs statkiem po Bałtyku z Darłówka. Rejsy turystyczne to ulubiona nadmorska wakacyjna rozrywka – posmak wielkiej przygody, szum fal, mewy czyhające na okazje, by coś zjeść i niezapomniane widoki lądu z morza. Kto nie próbował – powinien!
=> Wycieczka tramwajem wodnym. Ekscytująca wyprawa Wieprzą (obszar przyrody chronionej) z widokiem na całe miasto z poziomu wody. Tym sposobem znajdziemy się w historycznym Darłowie gdzie czeka nas gra miejska „Darłowo guest” – dzięki niej znajdziecie wszystkie miejscowe skarby.
=> Leonardia - inteligentna rozrywka. Wycieczka autokarowa. 3 godziny dobrej zabawy z około stu grami drewnianymi jedno i wieloosobowymi. Proste zasady sprawiają, że zabawa jest wspaniałą rozrywką, a rywalizacja i ruch na świeżym powietrzu, z dala od wirtualnego świata,  plastiku i powielanych odlewów nadają oryginalności miejscu. Każda gra została wykonana ręcznie.
=> Wyprawa Śladami Rybaków: zwiedzanie latarni morskiej w Darłówku, a z niej piękny widok na wychodzące w morze statki. Nieopodal tajemniczy „buczek przeciwmgłowy” i pamiątka po orkanie z 2013 r.-„Gwiazdoblok Ksawery”. Zajrzymy też do portów – rybackiego i jachtowego podejrzeć codzienne prace.
=> Spacer kładką widokowo-edukacyjną to 600 metrów wiedzy o gatunkach roślin chronionych, rybach bałtyckich oraz ptakach i ssakach morskich i ptakach mających legowiska na wybrzeżu, a równocześnie piękny widokowo spacer nad wydmą darłowską.

Atrakcje do wyboru – dopłać tylko za wstęp:

=> Park Wodny Jan w Darłówku – dopłata za wstęp 1 godz. ok. 17zł./2 godz. – ok. 24zł - kompleks rekreacyjno-basenowy z morską wodą. Aquapark nad morzem to naprawdę świetny pomysł na niepogodę. W cenie m.in.: basen sportowy, basen rekreacyjny duży i mały połączony z basenem zewnętrznym,  „dzika rzeka”, zjeżdżalnie – zakręcone rury i pofalowane, ślizgawki wewnętrzne, sauny i jacuzzi i wiele innych.
=> Aquapark Balticlandia – dopłata za wstęp 1 godz. ok 17zł. Mnóstwo atrakcji tuż przy plaży: basen z podgrzewaną wodą,  2 tory do pływania, zjeżdżalnia Anaconda dł. 40 m., zjeżdżalnia Kamikaze dł. 12m., zjeżdżalnia Multislide 2-torowa, bicz wodny, jacuzzi z chłodziarką.
=> Ogrody Hortulus Spectabilis – dopłata za wstęp ok. 45zł./os.  Wycieczka autokarowa. Pokonaj największy w świecie labirynt grabowy, o powierzchni 1 ha, wysokości ścian 2 m. i długości ponad 3,2 km. Po wyjściu z labiryntu zdobywamy wieżę o wys. 20 m. z widokiem na morze. Dalszy spacer to Ogrody Magii, Energii, Czasu i Przestrzeni: kamienny krąg, Ogrody 4 pory roku, Ogród Zegarów, Kalendarz Celtycki oraz angielskie rabaty i rosarium. Na koniec relaks w fotelach i hamakach. Rewelacja! Na drogę suchy prowiant, po powrocie obiadokolacja.


Wycieczki fakultatywne:
=> Wycieczka do Kołobrzegu i Centrum Rozrywki Zieleniewo. Czeka na nas trzygodzinna kumulacja atrakcji Dziki Zachód Show w tym: zwiedzanie stadniny, przejażdżka konna, bryczką, strzelanie z łuku, ognisko w wigwamie, kowbojska karuzela, indiańskie narty, zabawa z zespołem muzycznym, szukanie złota, koński show... W Kołobrzegu zobaczymy to, co najcenniejsze: stare fortyfikacje, port, molo, latarnię morską. Na drogę suchy prowiant, po powrocie obiadokolacja. Koszt 75zł przy 35 os. chętnych.

Dzień 11. Po śniadaniu wyjazd (na drogę prowiant). Planowany przyjazd na miejsce zbiórki ok. 18:00.

ŚWIADCZENIA:
Transport – autokar
Zakwaterowanie - Pensjonat Atol (LINK)
w willowej części Darłówka. Pokoje z łazienkami.
Wyżywienie pełne.
Wycieczki, wstępy, zajęcia opisane w programie
Opieka kadry pedagogicznej i ratownika
Ubezpieczenie NNW