Wersja do wydruku: PDF

Lato w górach? Znakomity wybór! Zapraszamy do krainy skalnych grani, rwących potoków, wysokich smreków i gościnnych dolin. Na naszej trasie także Kraków - skarbnica zabytków, Pieniny i ich tajemnice, Ojcowski Park Narodowy i tatrzańskie szlaki turystyczne.


TERMINY I KOSZT:
26.06 - 06.07.2022 - 1690złPROGRAM:
Dzień 1. Zbiórka parking przed DH Carrefour ul. Rzgowska przy Kolumny. Wyjazd godzina 8:30. Po drodze zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego: dziedziniec zamku w Pieskowej Skale Maczuga Herkulesa, Ojców (spacer do Bramy Krakowskiej).
Przejazd do Małego Cichego w gościnne progi gaździny. Obiadokolacja. Zakwaterowanie. Nocleg.
Dzień 2-11. Pobyt w Murzasichle. W czasie kolonii proponujemy m.in.: wycieczki piesze górami i dolinami, dyskoteki, ogniska, zajęcia integracyjne i sportowe.

W programie wycieczki do:
- Zakopanego - miasta gdzie panuje wszechobecny, troskliwie pielęgnowany folklor góralski, obecny w strojach, muzyce i tańcach. Wizytę w stolicy Tatr rozpoczynamy od przejścia od wsi Ząb na Gubałówkę, skąd kolejką zjedziemy na osławiony bazar, który kusi turystów regionalnymi wyrobami i zapachem owczych serów. Dalej powędrujemy jak przystało na prawdziwych ceprów Krupówkami.
Wycieczki w góry z przewodnikiem:
- do Morskiego Oka.
- Polana Wiktorówki, Rusinowa Polana, Gęsia Szyja.  
- Wycieczka w Pieniny - jedno z najpiękniejszych pasm górskich. Dla pięknych widoków i wielu atrakcji przybywa tu rokrocznie tysiące turystów. Wędrówkę po Pieninach rozpoczynamy od wizyty na Zamku w Niedzicy który od wieków góruje nad nurtem Dunajca. Zwiedzanie zamku w Niedzicy - najsłynniejszego i najciekawszego obiektu na polskim Spiszu. Ma wszystko czego można zapragnąć: ciekawą historię, legendy, a także tajemnicę – ukryto tu ponoć skarb Inków.
Dla chętnych - spływ przełomem Dunajca - to pełna wrażeń wyprawa do serca Pienin na tratwach kierowanych przez góralskich flisaków. Dodatkowy koszt ok. 50 zł.
Pozostała grupa jedzie do Szczawnicy – w oczekiwaniu na grupę ze spływu, spacer wzdłuż Dunajca. Przejazd do Wąwozu Homole – spacer. Skalne pionowe ściany i turnie sięgają tu nawet 120m. wysokości.
- do rezerwatu Przełom Białki – to jedno z miejsc gdzie kręcono film o Janosiku. Miejsce magiczne – budujemy tamę i szukamy pleneru do zajęć (dobrze mieć obuwie do chodzenia po kamienistym dnie rzeki).
Spotkania z folklorem:
- spotkanie z góralem w Izbie Regionalnej (prezentacja tradycji ludowych, gra na ludowych instrumentach, bajanie i śpiew w gwarze góralskiej... a  wszystko to naprawdę na wesoło).
- wizyta w góralskim modrzewiowym kościółku w Murzasichlu
- góralska watra (ognisko) z nauką hołupców, śpiewami i pieczeniem kiełbasek

FAKULTATYWNIE (przy min. 30 zgłoszeniach):
Termy – z dojazdem autokarem.
Termy Chochołowskie – ok 3 godzin ok. 60 zł./os.
Termy Bukowina – do 4 godzin – 60 zł/os.
Park linowy Modrzewiowy Bór w Murzasichlu – ok 30-35zł

Dzień 11. Po śniadaniu wyjazd (na drogę prowiant). Przejazd do Krakowa. Spacer do słynnego smoka i dziedzińca Zamku Królewskiego na Wawelu. Dalej przejście Drogą Królewską na rynek Starego Miasta. Zobaczymy Sukiennice, Kościół Mariacki, planty, mury obronne, piękne kamienice, kościoły. Po spacerze przejazd na miejsce zbiórki. Planowany powrót do Łodzi ok. godziny 19:30-20:30.


ŚWIADCZENIA:
=> Zakwaterowanie w Murzasichlu w pensjonacie U Gosi i Pawła: pokoje z łazienkami, własny teren, świetlica, stół do ping-pong'a, boiska
=> Transport - autokar
=> Wyżywienie – 3 posiłki dziennie - kuchnia regionalna, na wycieczki całodniowe prowiant
=> Wszystkie wstępy jak w programie.
=> Opieka pedagogiczna  i przewodników w wyznaczonych miejscach
=> Ubezpieczenie NNW