Wersja do wydruku: PDF


Bogate walory przyrodnicze i turystyczne: szerokie, czyste plaże, morski klimat i bliskość wielu atrakcji sprawiają, że we Władysławowie można przeżyć wspaniałe wakacje. Nawet wieczorem plaża oferuje tu niezapomniany widok latarni morskiej w Rozewiu na tle zachodzącego słońca.

TERMINY i KOSZT:
23.06-01.07.2024  - 1850zł
01.08-09.08.2024  - 1850zł

PROGRAM :
Dzień 1. Zbiórka na parkingu przy Szkole Filmowej – Targowa 61/63. Wyjazd godz. 9.15. Przejazd  do Władysławowa. Po drodze zwiedzamy Toruń, którego Stare Miasto wpisane jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Będziemy mieli okazję podziwiać m.in: Ratusz Staromiejski, dom i pomnik M. Kopernika, Krzywą Wieżę, ruiny Zamku Krzyżackiego. Będzie też czas na zakup legendarnych toruńskich pierników. Po zwiedzaniu przejazd do Władysławowa. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Spacer nad morze.
Dzień 2-8. Tu znajdziecie wszystko to, co potrzebne na wakacjach. W trakcie pobytu m.in. kąpiele i plażowanie, gry, zabawy, dyskoteki oraz udział w imprezach plenerowych.  
=> Wycieczka do Pucka
– spacer po mieście oraz plażowanie i kąpielisko nad Zatoką Gdańską.
=> Całodniowa wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego.
„Kilka kilometrów na zachód od Łeby, zaczyna się inny świat. Zaczyna się niespodziewanie. Najpierw wśród drzew porastających bagnisty teren pojawiają się hałdy. Trochę jak na budowie. A już po chwili ukazują się ogromne góry piachu a za nimi następne. Oto Sahara nad Bałtykiem. Emocje udzielają się wszystkim. Można wspiąć się na największą wydmę zwaną Łącką Górą, by za chwilę zbiegać w dół na złamanie karku” Czy autor tego tekstu przesadził? Sprawdzimy! Do tego czeka nas także rejs statkiem lub przejażdżka meleksami w 1 stronę – a wszystko to po to, by szybciej dotrzeć do ruchomych wydm.
=> Wycieczka autokarowa po Nadmorskim Parku Krajobrazowym.
Przejdziemy  przez legendarny Lisi Jar, okrążymy plażą Przylądek Rozewie, będziemy się wspinać szlakiem na klif rezerwatu przyrody z 200-letnimi okazami drzew, wejdziemy do latarni morskiej Rozewie - najstarszej na polskim wybrzeżu. Staniemy pod Gwiazdą Północy w Jastrzębiej Górze – w najdalej na północ wysuniętej części Polski.
Podczas pobytu proponujemy także dyskoteki, zajęcia na niepogodę, konkursy.
Dzień 9.
Po śniadaniu wykwaterowanie. Na drogę prowiant. Po drodze zwiedzamy Gdańsk - miasto, które zdecydowanie wyróżnia się spośród innych na wybrzeżu Bałtyku. Dziś uwagę  przyciągają miejsca i przedmioty związane ze „złotym wiekiem miasta”. Niezapomniany jest spacer po Długim Targu, Dwór Artusa, Fontanna Neptuna, Złota Kamieniczka czy Zielona Brama. Przejazd na miejsce zbiórki. Powrót ok 18:30 – 19:00.

Wycieczki fakultatywne - uwaga: tylko koszty wstępów!!!:
=> Pobyt w Parku linowym „Tarzan Park” we Władysławowie
dodatkowy koszt w zależności od wyboru trasy ok. 35zł – szczegóły www.tarzanpark.pl
=> Wizyta w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie. Spacer Aleją Gwiazd Sportu oraz wstęp na kompleks basenowy „Aquarius” – 2 godzinny pobyt na basenie – dodatkowy koszt ok. 35zł/os.
=> Wycieczka do Labiryntu w polu kukurydzy - w Swarzewie, 3 km przed Władysławowem powstał NIETYPOWY RODZINNY PARK, jest to ABSOLUTNA NOWOŚĆ – jeden z nielicznych takich parków w Polsce – ogromny, 2,5 hektarowy labirynt utworzony z roślin szybko rosnącej kukurydzy osiągającej wysokość ponad 3 metrów. Wysiano 260.000 nasion, aby kukurydza skutecznie maskowała sąsiednie ścieżki labiryntu, oraz wyznaczono kilkaset punktów geodezyjnych na polu, dzięki temu powstała prawdziwa plątanina korytarzy o łącznej długości wszystkich ścieżek aż 3500m - dodatkowy koszt ok. 50zł/os.  
=> Muzeum Pancerne + pałac i park w Kłaninie - Ekspozycja została zaprojektowana i urządzona w nowoczesny sposób, który buduje nastrój i przyciąga uwagę. Zwiedzający odbywają pewnego rodzaju podróż w czasie i przestrzeni. Wędrówka zaczyna się we wrześniu 1939 roku na zrekonstruowanym fragmencie dawnej, gdyńskiej uliczki. W tym i kolejnych miejscach nawiązujących do pól bitewnych znajdują się m.in realistyczne manekiny żołnierzy oraz zabytkowy sprzęt. 90% obecnych tutaj pojazdów wjechało do muzeum o własnych siłach. Pałac w Kłaninie - W środku zobaczymy odnowione wnętrze XVII w. – m.in. sale bankietowe z oryginalnymi meblami. Kolejną obok pałacu historyczną budowlą jest wybudowany w XVIII w. kamienny spichlerz zachowany w doskonałym stanie użytkowym. Dodatkowo, obok pałacu znajduje się 2 ha park z bogatym i unikalnym drzewostanem z pomnikami przyrody. Zwiedzanie z przewodnikiem - dodatkowy koszt ok. 25zł/os.

ŚWIADCZENIA:
Transport – autokar
Zakwaterowanie - pensjonat Azymut - Władysławowo Chłapowo. Pokoje z łazienkami. LINK
Wyżywienie pełne.
Wycieczki, wstępy, zajęcia opisane w programie
Opieka kadry pedagogicznej i ratownika.
Ubezpieczenie NNW.