Wersja do wydruku: PDF


Letnie Warsztaty Artystyczne w Zawoi

TERMINY:
09.08 - 29.08.2020

KOSZT: 2400zł + 4euro
3 tygodnie z nami!!!

PROGRAM :
Dzień 1. Zbiórka przed POS 8:30. Łódź ul. Krzemieniecka 2a. Wyjazd godz. 9:00. Przejazd do Zawoi. Po przyjeździe zakwaterowanie. Obiadokolacja. Zapoznanie z terenem ośrodka. Nocleg.
Dzień 2-20. Pobyt w Zawoi.  
Na nasz obóz jadą jak zwykle z nami wspaniali instruktorzy i opiekunowie:
- Maksym, Sebastian i Jola – warsztaty plastyczne
- Bartosz, Paweł i Kamil - warsztaty teatralne, filmowe i muzyczne
Program turystyczny i nie tylko:
- Wycieczka autokarowa do magicznego Krakowa. Pobyt w Krakowie opracowany został  autorsko przez naszego instruktora p. Bartosza. W trakcie pobytu pobyt i zajęcia teatralne w Cricotece.
Spacer po Dzielnicy Kazimierz - każda z uliczek ma swoją historię, a niejedna frapującą nazwę, jak Kupa czy Dajwór. Skrzyżowania ulic Rabina Meiselsa z ulicą Bożego Ciała i ulicy Berka Joselewicza z ulicą św. Sebastiana przywodzą na myśl wieki historii. Spacerując podziwiać można stare szyldy, które mają w sobie coś z filmowej dekoracji. W trakcie  wizyta w Muzeum Żydowskim i etnograficznym.  
- Wycieczka autokarowa na Słowację. Zwiedzimy Orawski Zamek. Zamek Orawski wznosi się na pionowej skale 112 metrów nad rzeką Orawą niczym orle gniazdo. Na całość zamku składa się kompleks średniowieczno-renesansowych budowli. Jest to wyniosła, wąska budowla, z przybudówkami, „przyklejona” do skały. Dodatkowa opłata za wstęp na zamek 4€ (na wyjazd potrzebny paszport lub D.O. )
- Wycieczka autokarowa do Beskidzkiego Muzeum Zabawki Drewnianej w Stryszawie. Warsztaty z zakresu edukacji folklorystycznej. Ptaszki Stryszawskie. Pokaz rzeźbienia ptaszków z drewna. Rzeźbione ptaszki, pędzle i farby zapewnia muzeum.
- Wycieczka autokarowa do Orawskiego Parku Etnograficznego - to skansen regionalny tworzony od 1937 roku w Zubrzycy Górnej prezentujący dzieje, architekturę i kulturę regionu Górnej Orawy. Orawski Park Etnograficzny był plenerem kilku filmów, kręcono tutaj takie filmy jak „Janosika” oraz „Ogniem i Mieczem”.
- Wycieczka piesza do Wodospadu Mosorne – Mosorny Potok płynie w leśnym wąwozie. Wodospad na Mosornym Potoku opada z ośmiometrowego progu, który układa się w kilka stopni skalnych. Próg wodospadu otoczony jest z obydwu stron kilkunastometrowymi ścianami skalnymi. możliwe jest podejście pod sam wodospad. Wodospad na Mosornym Potoku jest jednym z największych i najładniejszych wodospadów w polskich Beskidach.
- Wycieczka piesza do skansenu J. Żaka w zawoi Markowej. W skansenie ekspozycja etnograficzna. Pobyt w skansenie połączony będzie z plenerowymi zajęciami.
Dzień 21. Po śniadaniu wykwaterowanie. Wyjazd ok godziny 11:00. Przejazd na miejsce zbiórki. Prowiant na drogę powrotną. Planowany przyjazd ok 17-18.

ŚWIADCZENIA:
=> Zakwaterowanie Zawojanka w Zawoi - Pokoje 3-5 osobowe z łazienkami lub typu studio np. 2+2 lub 3+3. W niektórych pokojach możliwe łóżko piętrowe. Ośrodek Wypoczynkowy "Zawojanka" do którego zapraszamy, to jedna z największych i jedna z lepiej wyposażonych baz noclegowych w Zawoi. Wszystkie pokoje są z łazienkami. W budynku znajduje się także stylowa jadalnia oraz sale do zajęć lub ćwiczeń. Na monitorowanym terenie ośrodka znajdziemy także niewielki basen, boiska, miejsce na grill czy ognisko. Do naszej dyspozycji na czas pobytu oddana będzie duża sala do prowadzenia zajęć, a w najbliższej okolicy nietrudno znaleźć piękne plenery.
=> Wyżywienie – 3 posiłki dziennie + podwieczorek.  
=> Przewóz autokarem i ew. busem
=> Wstępy, zajęcia oraz materiały plastyczne w koszcie imprezy.
=> Opieka wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Ubezpieczenie NNW i KL na wyjazd za granicę.