Wersja do wydruku: PDF


Wszystkich żądnych wiedzy i umiejętności artystycznych zapraszamy do „Zatoki Zabłockich” ośrodka położonego nad urokliwym jeziorem.

TERMINY:
20.07 - 03.08.2022

KOSZT: 2800zł

PROGRAM :
Dzień 1. Zbiórka przed POS 8:30. Łódź ul. Krzemieniecka 2a. Wyjazd godz. 9:00. Przejazd do ośrodka. Po przyjeździe zakwaterowanie. Obiad. Zapoznanie z terenem ośrodka. Kolacja. Nocleg.
Dzień 2-14. Pobyt w Przysietnicy k. Brzozowa. Ośrodek Wypoczynkowy "Zatoka Zabłockich". Miejscowość Chomiąża Księża to świetny pomysł na wypoczynek z dala od wielkich miast i kurortów. Ośrodek Zatoka Zabłockich położony jest nad Jeziorem Ostrowieckim z plażą, pomostem i wyznaczonym miejscem do kąpieli. Oferuje komfortowe warunki pobytu w pensjonacie i w nowych domkach inspirowanych stylem norweskim. Do dyspozycji uczestników wypoczynku sale do prowadzenia zajęć a ponadto altany z grillem i miejsce na ognisko. Dodatkowo na 4 hektarach ogrodzonego terenu dla chętnych boisko do siatkówki, plac zabaw, dwa stawy oraz grotę skalną z wodospadem.

Na nasze zgrupowanie jadą jak zwykle z nami wspaniali instruktorzy oraz wspaniała Pani Łania. Ten skład zapewni Wam wiele wrażeń i dobrą zabawę. W trakcie pobytu zapewniamy warsztaty – plastyczne, teatralne i muzyczne!!!

Program turystyczny - wycieczki fakultatywne.
=> Wycieczka autokarowa do Torunia - wyjazd po śniadaniu na cały dzień z prowiantem na drogę. Powrót na obiadokolację. Podczas zwiedzania miasta, którego Starówka wpisana jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, będziemy mieli okazję podziwiać między innymi - Ratusz Staromiejski, Dwór Artusa, Dom Kopernika, Krzywą Wieżę, ruiny Zamku Krzyżackiego, Pomnik Mikołaja Kopernika czy też wspaniała Katedra św. Janów. Toruń słynie także z przepysznych pierników. Wstęp i zajęcia w Muzeum Piernika.
W odtworzonej XVI-wiecznej piernikarni odbywa się produkcja pierników według starych receptur oraz w sposób i narzędziami, jakich używano 500 lat temu. Wizyta w Planetarium w którym dzięki specjalnej projekcji 360-stopniowych panoram możemy nie tylko zobaczyć niebo nad wieżami toruńskiej starówki, lecz także krajobrazy innych planet. Dodatkowy koszt: 85zł. Min. 35 os. koszt ze wstępami j.w. Przewodnik Pttk w Toruniu.

=> Wycieczka autokarowa do Bydgoszczy. To miasto o bogatej historii Podstawowym i oryginalnym walorem Bydgoszczy jest jednak symbioza Starówki z rzeką: kanały, budowle hydrotechniczne, bulwary, nabrzeża i kaskady. Zaczynamy od Exploseum (Centrum Techniki Wojennej DAG Fabrik Bromberg dawnej fabryki dynamitu), to dawna fabryka zbrojeniowa, która stała się najciekawszą industrialną atrakcją turystyczną w Bydgoszczy. Wkraczając do niesamowitego kompleksu jakim jest DAG Fabrik, przenosimy się do zupełnie innego świata.
- przejście z przewodnikiem „bydgoską Wenecją”, podziwianie Wyspy Młyńskiej
- wejście na pokład zabytkowej barki Lemara, w tym do kajuty szypra
- rejs tramwajem wodnym po Brdzie
Dodatkowy koszt: 65 zł. Min. 35 os.  koszt ze wstępami j.w  Przewodnik po Bydgoszczy

Dzień 15. Po śniadaniu wykwaterowanie. Wyjazd ok. godziny 11:00. Przejazd do Biskupina - W Biskupinie zwiedzanie rezerwatu archeologicznego - największej w Europie osady warownej z epoki żelaza - spacer po osadzie. Przejazd na miejsce zbiórki. Planowany przyjazd ok. 17:00-18:00


ŚWIADCZENIA:
=> Zakwaterowanie Ośrodek Zatoka Zabłockich - opis wyżej. W budynku znajduje się jadalnia oraz sale do zajęć lub ćwiczeń. Na terenie ośrodka znajdziemy także boiska, miejsce na grill i ognisko. Do naszej dyspozycji na czas pobytu oddana będzie duża sala do prowadzenia zajęć. Pokoje 3-5 osobowe z łazienkami. Przed wyjazdem prosimy o deklarację wyżywienia – wegetariańskie lub zwykłe.
=> Wyżywienie – 3 posiłki dziennie – śniadania bufet, obiady serwowane, kolacje.
=> Przewóz autokarem.
=> Zajęcia oraz materiały plastyczne w koszcie imprezy.
=> Opieka wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.
=> Ubezpieczenie NNW.