Wersja do wydruku: PDF

Lato w górach? Znakomity wybór! Zapraszamy do krainy skalnych grani, rwących potoków, wysokich smreków i gościnnych dolin. Na naszej trasie także Kraków - skarbnica zabytków, Pieniny i ich tajemnice, Ojcowski Park Narodowy i tatrzańskie szlaki turystyczne.


TERMINY I KOSZT:
06.07. - 16.07.2023
23.07. - 02.08.2023
2190złPROGRAM:
Dzień 1.
Zbiórka na parkingu przy Szkole Filmowej – Targowa 61/63. Wyjazd godz. 8:00. Zbiórka parking przed DH Carrefour ul. Rzgowska przy Kolumny. Wyjazd godz. 8:40. Po drodze zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego: Maczuga Herkulesa, Ojców (spacer do Bramy Krakowskiej). Przejazd do Małego Cichego. Obiadokolacja. Zakwaterowanie. Nocleg.
Dzień 2-10. 
Pobyt w Małym Cichym. W czasie kolonii proponujemy m.in.: wycieczki piesze górami i dolinami,  dyskoteki, ogniska, zajęcia integracyjne i sportowe.
W programie wycieczki do:
=> Zakopanego -
miasta gdzie panuje wszechobecny, troskliwie pielęgnowany folklor góralski, obecny w strojach, muzyce i tańcach. Wizytę w stolicy Tatr rozpoczynamy od wizyty na bazarze pod Gubałówką, który kusi turystów regionalnymi wyrobami i zapachem owczych serów. Dalej powędrujemy jak przystało na prawdziwych ceprów Krupówkami i przejedziemy w okolice Wielkiej Krokwi.
=> Wycieczka w góry: Polana Wiktorówki, Rusinowa Polana, Gęsia Szyja.  
=> Wycieczka w Pieniny -
jedno z najpiękniejszych pasm górskich. Dla pięknych widoków i wielu atrakcji przybywa tu rokrocznie tysiące turystów. Wędrówkę po Pieninach rozpoczynamy od wizyty na Zamku w Niedzicy który od wieków góruje nad nurtem Dunajca. Zwiedzanie zamku w Niedzicy - najsłynniejszego i najciekawszego obiektu na polskim Spiszu. Ma wszystko czego można zapragnąć : ciekawą historię, legendy, a także tajemnicę – ukryto tu ponoć skarb Inków.
=> Dla chętnych - spływ przełomem Dunajca -
to pełna wrażeń wyprawa do serca Pienin na tratwach kierowanych przez góralskich flisaków. Dodatkowy koszt ok. 60zł. Pozostała grupa jedzie do Szczawnicy – w oczekiwaniu na grupę ze spływu spacer wzdłuż Dunajca.
=> Przejazd do Wąwozu Homole –
spacer. Skalne pionowe ściany i turnie sięgają tu nawet 120m. wysokości.
=> Rezerwat Przełom Białki –
to jedno z miejsc gdzie kręcono film o Janosiku. Miejsce magiczne – budujemy tamę i szukamy pleneru do zajęć. (dobrze mieć obuwie do chodzenia po kamienistym dnie rzeki)

Spotkania z folklorem:
- spotkanie z góralem w Izbie Regionalnej (prezentacja tradycji ludowych, gra na ludowych instrumentach, bajanie i śpiew w gwarze góralskiej... a  wszystko to naprawdę na wesoło).
- wizyta w góralskim modrzewiowym kościółku w Murzasichlu
- góralska watra (ognisko) z nauką hołupców, śpiewami i pieczeniem kiełbasek

Dzień 11.
Po śniadaniu wyjazd (na drogę prowiant).
Przejazd do Krakowa. Spacer do słynnego smoka i dziedzińca Zamku Królewskiego na Wawelu. Dalej przejście Drogą Królewską na rynek Starego Miasta. Zobaczymy Sukiennice, Kościół Mariacki, planty, mury obronne, piękne kamienice, kościoły. Po spacerze przejazd na miejsce zbiórki. Planowany powrót do Łodzi ok. godziny 19:30-20:30.

FAKULTATYWNIE (przy min. 30 zgłoszeniach):
=> Termy Chochołowskie – ok. 3 godzin ok. 70 zł./os.  
=> Termy Bukowina – do 4 godzin – ok. 70 zł./os.
=> Park linowy Modrzewiowy Bór w Murzasichlu – ok. 35-40 zł.


ŚWIADCZENIA:
=> Zakwaterowanie: Gościniec nad Potokiem - pokoje w regionalnym stylu z łazienkami, ogrodzony teren, miejsce na grill i ognisko, świetlica, stół do ping-ponga, boiska, oświetlony podgrzewany basen zewnętrzny. LINK
=> Transport - autokar
=> Wyżywienie – pełne
=> Wycieczki, wstępy, zajęcia opisane w programie
=> Opieka kadry pedagogicznej i przewodników na trasach górskich
=> Ubezpieczenie NNW