Wersja do wydruku: PDF

Lato w górach? Znakomity wybór! Zapraszamy do krainy skalnych grani, rwących potoków, wysokich smreków i gościnnych dolin. Na naszej trasie także Kraków - skarbnica zabytków, Pieniny i ich tajemnice, Ojcowski Park Narodowy i tatrzańskie szlaki turystyczne.


TERMINY I KOSZT:
28.06 - 09.07.2020 - 1670zł
20.07 - 31.07.2020 - 1670złPROGRAM:
Dzień 1. Zbiórka parking przy DH Carrefour Rzgowska przy Kolumny. Wyjazd godzina 8:30. Po drodze zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego: dziedziniec zamku w Pieskowej Skale Maczuga Herkulesa, Ojców (spacer do Bramy Krakowskiej).
Przejazd do Małego Cichego w gościnne progi gaździny. Obiadokolacja. Zakwaterowanie. Nocleg.
Dzień 2-11. Pobyt w Małym Cichym. W czasie kolonii proponujemy m.in.: wycieczki piesze górami i dolinami, gry, zabawy, dyskoteki, ogniska, zajęcia integracyjne i sportowe, kąpiele w basenie.
W programie również:
Wycieczki do Zakopanego - miasta gdzie panuje wszechobecny, troskliwie pielęgnowany folklor góralski, obecny w strojach, muzyce i tańcach. Wizytę w stolicy Tatr rozpoczynamy od spaceru po Gubałówce skąd kolejką zjedziemy na osławiony bazar pod Gubałówką, który kusi turystów regionalnymi wyrobami i zapachem owczych serów. Dalej powędrujemy jak przystało na prawdziwych ceprów Krupówkami.
Wycieczki w góry z przewodnikiem:
-  do Morskiego Oka. 
-  Polana Wiktorówki, Rusinowa Polana, Gęsia Szyja
Wycieczka w Pieniny - jedno z najpiękniejszych pasm górskich. Dla pięknych widoków i wielu atrakcji przybywa tu rokrocznie tysiące turystów. Wędrówkę po Pieninach rozpoczynamy od wizyty na Zamku w Niedzicy który od wieków góruje nad nurtem Dunajca. Zwiedzanie zamku w Niedzicy - najsłynniejszego i najciekawszego obiektu na polskim Spiszu. Ma wszystko czego można zapragnąć: ciekawą historię, legendy, a także tajemnicę – ukryto tu ponoć skarb Inków.
Dla chętnych - spływ przełomem Dunajca - to pełna wrażeń wyprawa do serca Pienin na tratwach kierowanych przez góralskich flisaków. Dodatkowy koszt ok. 40 - 45 zł. (bilety do rozliczenia).
Pozostała grupa jedzie do Szczawnicy – w oczekiwaniu na grupę ze spływu spacer wzdłuż Dunajca.
Przejazd do Wąwozu Homole – spacer. Skalne pionowe ściany i turnie sięgają tu nawet 120m. wysokości.
Wycieczka do rezerwatu Przełom Białki – to jedno z miejsc gdzie kręcono film o Janosiku. Miejsce magiczne – budujemy tamę i szukamy pleneru do zajęć (dobrze mieć obuwie do chodzenia po kamienistym dnie rzeki).
Spotkania z folklorem:
- spotkanie z góralem w Izbie Regionalnej (prezentacja tradycji ludowych, gra na ludowych instrumentach, bajanie i śpiew w gwarze góralskiej...a wszystko to naprawdę na wesoło).
- wizyta w góralskim modrzewiowym kościółku w Murzasichlu.
- góralska watra (ognisko) z nauką hołupców, śpiewami i pieczeniem kiełbasek
Imprezy kolonijne:
- wybór Gaździny i Gazdy kolonii.
- Ceperska Olimpiada na wesoło.

Fakultatywnie min. 35 uczestników:
Termy Chochołowskie - wejście do 3 godzin - ok 50 zł./os. Wejście wieczorne po 19.00 – 35 zł./os. 
Słowacja - ten nieduży kraj leżący w sercu Europy przyroda hojnie obdarzyła swoimi darami. Wspaniałe i różnorodne góry pokrywają większą część kraju.
Wycieczka całodniowa na Słowację do Aquaparku Tatralandia. Ten imponujący turystyczny kombinat położony wśród pięknych, górskich łąk, jest wymarzonym miejscem dla nadaktywnych dzieci. Samych toboganów, czyli zjeżdżalni, jest
kilkanaście:, jedna z przezroczystym dnem, jeszcze inną jedziesz w ciemności albo na nadmuchiwanych kołach w kształcie ósemek. Ponadto: boiska, andrenalinowa strefa trampoliny, nadmuchiwane zamki, plac zabaw i 9 basenów, przeważnie z wodą termalną o temperaturze 26-29°C. W basenach prądy, huśtawki, wodne grzybki, wulkany. Uwaga: wstęp na atrakcje limitowany jest wzrostem dziecka. Dodatkowy koszt – wstęp i wycieczka płatne na miejscu: dzieci do 12 lat ok.25€, powyżej 12 lat ok.27€. 
Wycieczka na Słowację do Bielańskiej Jaskini i Kieźmaroku. Bielańska Jaskinia - czyli kilometr podziemnej przygody w jednej z najczęściej odwiedzanych słowackich jaskini. Występują tu wspaniałe formy naciekowe w postaci wodospadów czy stalagmitów. Wejście do niej znane było już od dawna czego świadectwem są napisy poszukiwaczy skarbów na ścianach jaskini pochodzące z XVIII w. Już w 1896 r. zainstalowano tu oświetlenie elektryczne. Po zwiedzaniu przejazd do Kieźmaroku. Kieźmark to jednopiętrowe, kolorowe kamieniczki, gotyckie i barokowe kościoły, zamek z basztami. Zewsząd widać rozległą panoramę Wysokich Tatr. Dodatkowy koszt wycieczki i wstępu - płatne na miejscu - 6€
Uwaga: na wyjazdy zagraniczne potrzebny jest paszport lub dowód osobisty.
Dzień 12. Po śniadaniu wyjazd (na drogę prowiant). Przejazd do Krakowa. Spacer do słynnego smoka i dziedzińca Zamku Królewskiego na Wawelu. Dalej przejście Drogą Królewską na rynek Starego Miasta. Zobaczymy Sukiennice, Kościół Mariacki, planty, mury obronne, piękne kamienice, kościoły. Po spacerze przejazd na miejsce zbiórki. Planowany powrót do Łodzi ok. godziny 19:30 - 20:30.


ŚWIADCZENIA:
Zakwaterowanie w Gościńcu nad Potokiem - pokoje z łazienkami, własny ogrodzony teren z przejściem do lasu, świetlica, stół do ping-pong'a, boiska, basen zewnętrzny do dyspozycji w ośrodku obok www.gosciniecnadpotokiem.com.pl
Przejazd autokarem
Wyżywienie: 3 posiłki dziennie - kuchnia regionalna, na wycieczki całodniowe prowiant
Wycieczki i zajęcia - jak w programie
Opieka pedagogiczna i przewodników w wyznaczonych miejscach
Ubezpieczenie NNW oraz ubezpieczenie od. KL na wyjazd za granicę

Uwaga :  na wyjazd zagraniczny potrzebny jest paszport lub dowód osobisty.