Wersja do wydruku: PDF

Wakacje po całych miesiącach przed komputerem? Pora się rozruszać! Zapraszamy w Tatry i Pieniny. Góry to nie tylko wędrówki przez skalne doliny, brzegami potoków, u podnóży wysokich turni, to także barwny folklor Podhala, gwara, zwyczaje… To także wyjątkowość z jaką górale przyjmują turystów w swoich domach - poczujecie to już od pierwszego posiłku. Do tego jeszcze własny basen na leniwe popołudnia i trzy parki narodowe w pakiecie – udane kolonie gwarantujemy!


TERMINY I KOSZT:
22.07 - 01.08.2021 - 1640złPROGRAM:
Dzień 1. Zbiórka na parkingu przy Szkole Filmowej – Targowa 61/63. Wyjazd godz. 8:30. Przejazd do Małego Cichego. Po drodze zobaczymy Ojcowski Park Narodowy: Pieskowa Skała, Maczuga Herkulesa, Ojców, Dolin Prądnika. Po dojeździe w gościnne progi gazdów zakwaterowanie i obiadokolacja.
Dzień 2-10. W czasie kolonii proponujemy: gry, zabawy i zajęcia integracyjne oraz sportowe, warsztaty tematyczne, dyskoteki i ogniska z kiełbaskami i góralską nutą, a przede wszystkim duuużo wycieczek m.in.:

Wycieczka po Tatrzańskim Parku Narodowym
Na początek największy drewniany dom w Polsce w Bukowinie Tatrzańskiej i panorama Tatr z Głodówki. Dalej, już pieszo, ruszamy na malowniczy szlak na Rusinową Polanę i Wiktorówki. Na naszej trasie pasterskie szałasy, kryte gontem górskie kaplice, smreki, stada owiec i widoki aż po Rysy. Powrót na nocleg cały czas z górki.

Wyprawa z folklorem i humorem do Murzasichla
W Małym Cichym i Murzasichlu gazdowie pobudowali kościoły sami. Warto zobaczyć drewniane zdobnictwo i św. Józefa w góralskich portkach. Drogę między wsiami pokonujemy doliną z widokiem na Tatry. Na zakończenie wizyta w Izbie Regionalnej i spotkanie z góralem przeplatane grą na tradycyjnych instrumentach, dowcipami o okolicy i opowiadaniami o folklorze Podtatrza.

Zakopane
Na początek multimedialna wystawa w Centrum Edukacji Przyrodniczej - zdobywamy podstawy wiedzy o Tatrzańskim PN. Stąd ruszamy zwiedzić narciarskie skocznie. Wjazd i zjazd wyciągiem z Wielkiej Krokwi daje wyobrażenie stopnia trudności skoków. Schodzimy pomiędzy zakopiańskie zabytkowe wille, siedzibę TOPR-u i idziemy Krupówkami, by jak przystało na ceprów nakupować oscypków, ciupag i parzenic. Na koniec stary Cmentarz na Pęksowym Brzysku. Tu w skromnych grobach spoczywają ci, dla których góry, honor i ojczyzna były całym życiem. Posłuchajmy o nich.

Wycieczka po Pienińskim Parku Narodowym
Poznanie Pienin rozpoczynamy od  ruin zamku w Czorsztynie, z których szczytu podziwiajmy Zalew Czorsztyński i na Dunajcu. Potem perełka okolic - Wąwóz Homole. Wędrujemy tajemniczymi schodami i szlakiem pod pionowymi ścianami sięgającymi nawet 120 m. Dla chętnych spływ przełomem Dunajca - pełna wrażeń wyprawa na tratwach kierowanych przez flisaków. Dodatkowy koszt ok. 50zł. Pozostała grupa jedzie zwiedzać uzdrowisko Szczawnica i nad potok Grajcarek u stóp Sokolicy.

Uwaga! Jeśli z powodu COVID-19 nie będzie możliwy wstęp do jakiegokolwiek płatnego miejsca opisanego w proponowanym programie opiekunowie w uzgodnieniu z biurem zdecydują na miejscu o przeznaczeniu kwoty na inną atrakcję.

Atrakcje dodatkowe – zapłać tylko za wstęp (dowóz gratis)!

Wycieczka autokarowa na Gubałówkę – czyli szaleństwa na szczycie
Wycieczka, na której na wszystko można spojrzeć z góry. Mamy u stóp zakopiańską dolinę, a przed sobą panoramę Tatr. Zaczynamy od spaceru trasą widokową, a dalej już tylko raj do zabawy. Najpierw łapiemy wiatr we włosy i jedziemy rynną grawitacyjną 750 m. w dół saneczkami. W cenie 5 zjazdów! Na koniec widokowy zjazd gondolami na kolejce linowej z Szymoszkowej wprost do Zakopanego. Koszt ok. 55zł/min. 35os. chętnych. Dla chętnych dodatkowo płatne parki linowe, lunety i całe gubałówkowe szaleństwo – uwaga! tylko grupkami, za zgodą i pod kontrolą opiekunów.

Termy Chochołowskie
Jeszcze do niedawna największe termy w Polsce. Trzy godziny szaleństw w cieplutkiej wodzie, gejzery, rwąca rzeka, sztuczna fala, stanowiska do hydromasażu, zjeżdżalnie (z zapadnią i pontonowe) oraz piaszczysta plaża i wodny plac zabaw na zewnątrz. Te i inne atrakcje czekają na was. Koszt za 3 godziny ok. 65zł./min. 35 chętnych

Dolina Kościeliska, Jaskinia Mroźna i Wąwóz Kraków
Wędrówka z przewodnikiem jedną z najpiękniejszych tatrzańskich dolin. Na naszej trasie także wstęp do niezwykłej Jaskini Mroźnej, w której można podziwiać charakterystyczne utwory skalne i wodne nacieki. Na koniec malowniczy wąwóz Kraków – elementy małej wspinaczki i wędrówki niedoświetloną podskalną trasą. Emocjonujący wypad! Koszt 30zł./min. 35 chętnych.

Dzień 11. Po śniadaniu wyjazd (na drogę prowiant). Powrót na miejsce zbiórki ok. 19:00.


ŚWIADCZENIA:
=> Zakwaterowanie: Gościniec nad Potokiem - pokoje w regionalnym stylu z łazienkami, ogrodzony teren, miejsce na grill i ognisko, świetlica, stół do ping-ponga, boiska, oświetlony podgrzewany basen zewnętrzny. LINK
=> Transport - autokar
=> Wyżywienie – pełne
=> Wycieczki, wstępy, zajęcia opisane w programie
=> Opieka kadry pedagogicznej i przewodników na trasach górskich
=> Ubezpieczenie NNW