Wersja do wydruku: PDF


Bogate walory przyrodnicze i turystyczne: szerokie, czyste plaże, morski klimat i bliskość wielu atrakcji sprawiają, że we Władysławowie można przeżyć wspaniałe wakacje. Nawet wieczorem plaża oferuje tu niezapomniany widok latarni morskiej w Rozewiu na tle zachodzącego słońca.
Ostatnie noclegi wyjazdu spędzimy w kajutach na promie do Szwecji. Po drugiej stronie Bałtyku poznamy nie tylko ciekawą historię lecz także atrakcje południowego regionu Szwecji.

TERMIN i KOSZT:
25.06 - 05.07.2023 - 2250zł (W tym rejs z opłatami za prom) + 25€*

23.07 - 02.08.2023 - 2250zł (W tym rejs z opłatami za prom) + 25€*
*wycieczka autokarowa z przewodnikiem Kalmar i Olandia (płatne w autokarze)

PROGRAM :
Dzień 1. Zbiórka na parkingu na ul. Targowej (naprzeciwko Szkoły Filmowej – Targowa 61/63). Wyjazd 9:15. Przejazd do Władysławowa. Po drodze zwiedzamy Toruń, którego Stare Miasto wpisane jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Będziemy mieli okazję podziwiać m.in: Ratusz Staromiejski, dom i pomnik M. Kopernika, Krzywą Wieżę, ruiny Zamku Krzyżackiego. Będzie też czas na zakup legendarnych toruńskich pierników. Po przyjeździe do ośrodka obiadokolacja.

Dzień 2-8. Tu znajdziecie wszystko to, co potrzebne na wakacjach. W trakcie pobytu m.in. kąpiele i plażowanie, gry, zabawy, dyskoteki oraz udział w imprezach plenerowych.  

=> Wycieczka do Gdańska,
miasta, które zdecydowanie wyróżnia się spośród innych na wybrzeżu Bałtyku. Dziś uwagę przyciągają miejsca i przedmioty związane ze „złotym wiekiem miasta”. Niezapomniany jest spacer po Długim Targu, Dwór Artusa, Fontanna Neptuna, Złota Kamieniczka czy Zielona Brama
=> Wycieczka  po Półwyspie Helskim czyli rybie sprawy.
Spacer po dawnej osadzie rybackiej i wizyta w fokarium (zobaczymy jak się mają bałtyckie foki pod okiem opiekunów i treserów).
=> Wycieczka do latarni morskiej w Rozewiu - najstarszej na polskim wybrzeżu.
Przylądek Rozewie – obecnie rezerwat przyrody, porasta stary bukowy las z 200-letnimi okazami drzew. Przez klif prosto na plażę prowadzi nasza droga…
=> Wizyta w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie.
Spacer Aleją Gwiazd Sportu oraz możliwość wstępu na kompleks basenowy „Aquarius” (ok. 25 zł/godz. – niezbędny czepek)

Podczas pobytu proponujemy także:
=> Dyskoteki, Olimpiadę na wesoło,
=> zajęcia na niepogodę, konkursy

Dzień 9.
Po śniadaniu wykwaterowanie. Spacer nad morze. Po obiedzie wyjazd do Gdyni. Tutaj m.in. spacer po Porcie Gdyńskim zaliczanym do największych i najnowocześniejszych na Bałtyku. Przy nabrzeżach stoją statki floty handlowej, wojennej i kutry rybackie. My zwiedzimy piękny żaglowiec „Dar Pomorza”. Wieczorem plenerowa kolacja w formie suchego prowiantu. Ok. 19:30. Zakwaterowanie na promie w kabinach z łazienkami. 21:00 - wypłynięcie promu z Gdyni. Na promie czekają nas liczne atrakcje: zachody słońca oglądane z pokładu, sklepy, bary, restauracja, kawiarnie oraz dyskoteka. Nocleg.

Dzień 10.
Śniadanie na promie (bufet). Wykwaterowanie. Wyjazd na całodniową wycieczkę z przewodnikiem (prowiant na drogę). Kalmar i Olandia - Kalmar położony na wschodnim wybrzeżu Szwecji przyciąga renesansowym zamkiem na wyspie, drewnianą starówką i monumentalną katedrą. Ponad 6-kilometrowym mostem ze wspaniałymi widokami na Cieśninę Kalmarską przejedziemy na Olandię. Niegdyś był to najdłuższy most w Europie. Sama Olandia to urocza wyspa ze skałami wapiennymi i niską roślinnością stepową. Ozdobą wyspy są drewniane wiatraki z XIX wieku, których jest ponad 300. Sporo historii, zabytków, pięknych widoków, ale też szansa lepszego poznania dzisiejszej Szwecji. Powrót na prom ok. godz. 18:00. Zakwaterowanie w kabinach. Kolacja z barem sałatkowym i napojem. 20:00 - wypłynięcie promu do Gdyni. Wieczorem zabawa przy muzyce na żywo.  
                                   
Dzień 11.
Zakończenie rejsu godz. 7:30. Śniadanie w Gdyni. Podróż powrotna autokarem do Łodzi (w porze obiadowej ciepły posiłek – drugie danie). Planowany przyjazd na miejsce zbiórki ok. godz. 17:00.

Imprezy fakultatywne:
- Pobyt w Parku linowym „Tarzan Park” we Władysławowie –
dodatkowy koszt w zależności od wyboru trasy  ok. 20-25zł. – szczegóły www.tarzanpark.pl      

ŚWIADCZENIA:
=> Transport – autokar
=> Zakwaterowanie - pensjonat Azymut - Władysławowo Chłapowo. Pokoje z łazienkami.
=> Wyżywienie - pełne.
=> Wycieczki, wstępy, rejs jak w programie, gry, zabawy.
=> Opieka kadry pedagogicznej i ratownika.
=> Ubezpieczenie NNW. Ubezpieczenie KL na wyjazd do Szwecji

Na wyjazd niezbędny paszport lub dowód osobisty!!!