Wersja do wydruku: PDF


Bogate walory przyrodnicze i turystyczne: szerokie, czyste plaże, morski klimat i bliskość wielu atrakcji sprawiają, że we Władysławowie można przeżyć wspaniałe wakacje. Nawet wieczorem plaża oferuje tu niezapomniany widok latarni morskiej w Rozewiu na tle zachodzącego słońca.
Ostatnie noclegi wyjazdu spędzimy w kajutach  na promie do Szwecji. Po drugiej stronie Bałtyku poznamy nie tylko ciekawą historię lecz także atrakcje południowego regionu Szwecji.

TERMIN i KOSZT:
12.07 - 23.07.2022 - 1950zł (W tym rejs z opłatami za prom) + 20€*

31.07 - 11.08.2022 - 1950zł (W tym rejs z opłatami za prom) + 20€*
*wycieczka autokarowa z przewodnikiem Kalmar i Olandia (płatne w autokarze)

PROGRAM :
Dzień 1. Zbiórka o 08:45 na parkingu przy Szkole Filmowej, ul. Targowa 61/63. Wyjazd 9:15. Przejazd do Władysławowa. Po drodze zwiedzamy Toruń, którego Stare Miasto wpisane jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Będziemy mieli okazję podziwiać m.in: Ratusz Staromiejski, dom i pomnik M. Kopernika, Krzywą Wieżę, ruiny Zamku Krzyżackiego. Będzie też czas na zakup legendarnych toruńskich pierników. Obiadokolacja w Gdyni. Zaokrętowanie na promie. Wypłynięcie do Szwecji ok. 21:00.
Dzień 2. Śniadanie na promie (bufet). Wykwaterowanie. Wyjazd na całodniową wycieczkę z przewodnikiem (prowiant na drogę).
Kalmar i Olandia - Kalmar położony na wschodnim wybrzeżu Szwecji przyciąga renesansowym zamkiem na wyspie, drewnianą starówką i monumentalną katedrą. Ponad 6-kilometrowym mostem ze wspaniałymi widokami na Cieśninę Kalmarską przejedziemy na Olandię. Niegdyś był to najdłuższy most w Europie. Sama Olandia to urocza wyspa ze skałami wapiennymi i niską roślinnością stepową. Ozdobą wyspy są drewniane wiatraki z XIX wieku, których jest ponad 300. Sporo historii, zabytków, pięknych widoków, ale też szansa lepszego poznania dzisiejszej Szwecji. Powrót na prom ok. godz. 18.00. Zakwaterowanie w kabinach. Kolacja z barem sałatkowym i napojem. 20.00 wypłynięcie promu do Gdyni. Wieczorem zabawa przy muzyce.
Dzień 3. Wyokrętowanie z promu. Śniadanie w Gdyni. Spacer po Porcie Gdyńskim zaliczanym do największych i najnowocześniejszych na Bałtyku. Przy nabrzeżach stoją statki floty. handlowej, wojennej i kutry rybackie. My zwiedzimy piękny żaglowiec „Dar Pomorza”. Przejazd do Władysławowa. Zakwaterowanie. Po przyjeździe do ośrodka obiadokolacja. Spacer nad morze. 
Dzień 4-11. Tu znajdziecie wszystko to, co potrzebne na wakacjach. W trakcie pobytu m.in. kąpiele i plażowanie, gry, zabawy, dyskoteki oraz udział w imprezach plenerowych. 
Całodniowa wycieczka do Gdańska, miasta, które zdecydowanie wyróżnia się spośród innych na wybrzeżu Bałtyku. Dziś uwagę  przyciągają miejsca i przedmioty związane ze „złotym wiekiem miasta”. Niezapomniany jest spacer po Długim Targu, Dwór Artusa, Fontanna Neptuna, Złota Kamieniczka czy Zielona Brama. Latarnia morska przy wejściu do portu gdańskiego oraz molo w Brzeźnie. 
Całodniowa wycieczka po Półwyspie Helskim czyli rybie sprawy. Spacer po dawnej osadzie rybackiej i wizyta w fokarium (zobaczymy jak się mają bałtyckie foki pod okiem opiekunów i treserów). Spacer po półwyspie.
Podczas pobytu proponujemy także:
- Dyskoteki
- Zajęcia na niepogodę, konkursy
Dzień 12.
Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd na miejsce zbiórki. Na drogę prowiant. Powrót ok 17:30.
Imprezy fakultatywne:
- Pobyt w Parku linowym „Tarzan Park” we Władysławowie –
dodatkowy koszt w zależności od wyboru trasy  ok. 30zł. – szczegóły www.tarzanpark.pl
- Aqua Park Reda – pobyt 3 godziny, wiele wodnych atrakcji!!!
Zjazdy z paszczy sztucznego rekina prosto przez akwarium z prawdziwymi rekinami - najlepsza zjeżdżalnia na świecie! Do tego wielki basen z postumentem morskiego potwora i gigantycznym wiadrem z nagła wylewającym wodę. Szeroka, pofalowana zjeżdżalnia z pontonami. Dla młodszych płytki basen z okrętem wyposażonym w siedem zjeżdżalni. Koszt wycieczki z transportem autokarem – 85 zł/os. przy min 30 os.       

ŚWIADCZENIA:
Transport – autokar
Rejs jak w ofercie
Zakwaterowanie - pensjonat Azymut - Władysławowo Chłapowo. Pokoje z łazienkami.
Wyżywienie - pełne, a na rejsie jak w opisie.
Wycieczki i wstępy wg opisu w programie, gry, zabawy.
Opieka kadry pedagogicznej i ratownika.
Ubezpieczenie NNW. Ubezpieczenie KL na wyjazd do Szwecji
Na wyjazd niezbędny paszport lub dowód osobisty!!!

Inf covid na dzień 20.01.2022 - Dzieci i młodzież do 18 roku życia są zwolnione z obowiązku okazania testu covid.