Wersja do wydruku: PDF


Bogate walory przyrodnicze i turystyczne: szerokie, czyste plaże, morski klimat i bliskość wielu atrakcji sprawiają, że we Władysławowie można przeżyć wspaniałe wakacje. Nawet wieczorem plaża oferuje tu niezapomniany widok latarni morskiej w Rozewiu na tle zachodzącego słońca.
Ostatnie noclegi wyjazdu spędzimy w kajutach  na promie do Szwecji. Po drugiej stronie Bałtyku poznamy nie tylko ciekawą historię lecz także atrakcje południowego regionu Szwecji.

TERMIN i KOSZT:
21.07 - 02.08.2019 - 1590zł
*
07.08 - 19.08.2019 - 1540zł*
*wycieczka autokarowa z przewodnikiem Kalmar i Olandia (płatne w autokarze)

PROGRAM :
Dzień 1. Zbiórka na parkingu na wprost Szkoły Filmowej Łódź, ul. Targowa 61/63. Wyjazd  9:15. Przejazd  o Władysławowa. Po drodze zwiedzamy Toruń, którego Stare Miasto wpisane jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Będziemy mieli okazję podziwiać m.in: Ratusz Staromiejski, dom i pomnik M. Kopernika, Krzywą Wieżę, ruiny Zamku Krzyżackiego. Będzie też czas na zakup legendarnych toruńskich pierników. Po przyjeździe do ośrodka obiadokolacja.
Dzień 2-10. Tu znajdziecie wszystko to, co potrzebne na wakacjach. W trakcie pobytu m.in. kąpiele i plażowanie, gry, zabawy, dyskoteki oraz udział
w imprezach plenerowych.  
Wycieczka do Gdańska, miasta, które zdecydowanie wyróżnia się spośród innych na wybrzeżu Bałtyku. Dziś uwagę  przyciągają miejsca i przedmioty związane ze „złotym wiekiem miasta”. Niezapomniany jest spacer po Długim Targu, Dwór Artusa, Fontanna Neptuna, Złota Kamieniczka czy Zielona Brama
Wycieczka  po Półwyspie Helskim czyli rybie sprawy. Spacer po dawnej osadzie rybackiej i wizyta w fokarium (zobaczymy jak się mają bałtyckie foki pod okiem opiekunów i treserów).
Wycieczka do latarni morskiej w Rozewiu - najstarszej na polskim wybrzeżu. Przylądek Rozewie – obecnie rezerwat przyrody, porasta stary bukowy las z 200-letnimi okazami drzew. Przez klif prosto na plażę prowadzi nasza droga…
Wizyta w  Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie. Spacer Aleją Gwiazd Sportu oraz możliwość wstępu na kompleks basenowy „Aquarius” (ok. 18 zł/godz. – niezbędny czepek)
Podczas pobytu proponujemy także:
Dyskoteki, Olimpiadę na wesoło,
Zajęcia na niepogodę, konkursy
Dzień 11.
Po śniadaniu wykwaterowanie. Spacer nad morze. Po obiedzie wyjazd do Gdyni. Tutaj m.in. spacer po Porcie Gdyńskim zaliczanym do największych i najnowocześniejszych na Bałtyku. Przy nabrzeżach stoją statki floty handlowej, wojennej i kutry rybackie. My zwiedzimy piękny żaglowiec „Dar Pomorza”. Wieczorem plenerowa kolacja w formie suchego prowiantu. Ok. 19:30. Zakwaterowanie na promie w kabinach z łazienkami. 21:00. wypłynięcie promu z Gdyni. Na promie czekają nas liczne atrakcje: zachody słońca oglądane z pokładu, sklepy, bary, restauracja, kawiarnie oraz dyskoteka. Nocleg.
Dzień 12.
Śniadanie na promie (bufet). Wykwaterowanie. Wyjazd na całodniową wycieczkę z przewodnikiem (prowiant na drogę).
Kalmar i Olandia - Kalmar położony na wschodnim wybrzeżu Szwecji przyciąga renesansowym zamkiem na wyspie, drewnianą starówką i monumentalną katedrą. Ponad 6-kilometrowym mostem ze wspaniałymi widokami na Cieśninę Kalmarską przejedziemy na Olandię. Niegdyś był to najdłuższy most w Europie. Sama Olandia to urocza wyspa  ze skałami wapiennymi i niską roślinnością stepową. Ozdobą wyspy są drewniane wiatraki z XIX wieku,  których jest ponad 300. Sporo historii, zabytków, pięknych widoków, ale też szansa lepszego poznania dzisiejszej Szwecji.
Powrót na prom ok. godz. 18.00.  Zakwaterowanie w kabinach. Kolacja z barem sałatkowym i napojem. 20.00 wypłynięcie promu do Gdyni. Wieczorem zabawa przy muzyce na żywo.
Dzień 13.
Zakończenie rejsu godz. 7.30. Śniadanie w Gdyni.  Podróż powrotna autokarem do Łodzi (w porze obiadowej ciepły posiłek – drugie danie). Planowany przyjazd na miejsce zbiórki ok. godz. 17.00.
Imprezy fakultatywne:
Pobyt w Parku linowym „Tarzan Park” we Władysławowie –
dodatkowy koszt w zależności od wyboru trasy 15- 24 zł. – szczegóły www.tarzanpark.pl


ŚWIADCZENIA:
Transport – autokar
Zakwaterowanie - pensjonat Azymut - Władysławowo Chłapowo. Pokoje z łazienkami.
Wyżywienie pełne.
Wycieczki i wstępy wg opisu w programie, gry, zabawy.
Opieka kadry pedagogicznej i ratownika.
Ubezpieczenie NNW. Ubezpieczenie KL na wyjazd do Szwecji
Na wyjazd niezbędny paszport lub dowód osobisty!!!