Wersja do wydruku: PDF


Szeroka plaża 10 minut spacerem od ośrodka, czyste morze, korzystny mikroklimat, latarnia morska, port, Park Wodny, wiele atrakcji turystycznego kurortu i własny ośrodek z ogrodzonym terenem zielonym i pysznymi posiłkami – wszystko, czego potrzeba na wakacjach znajdziecie na tej kolonii!

TERMINY:
I turnus   25.06. - 05.07.2023
II turnus  06.07. - 16.07.2023


KOSZT: 2190zł

PROGRAM :
Dzień 1.
Zbiórka na parkingu przy Szkole Filmowej – Targowa 61/63. Wyjazd godz. 8:45. Przejazd do Darłówka. Przejazd ok. 8 godzin. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Spacer nad morze. Nocleg.  
Dzień 2-10.
W trakcie kolonii proponujemy: kąpiele morskie i plażowanie, gry sportowe, zabawy integracyjne, dyskoteki, oraz realizację programu turystyczno-krajoznawczego m.in.:
- Wycieczka tramwajem wodnym.
Ekscytująca wyprawa Wieprzą (obszar przyrody chronionej) z widokiem na całe miasto z poziomu wody. Tym sposobem znajdziemy się w historycznym Darłowie gdzie czeka nas gra miejska „Darłowo guest” – dzięki niej znajdziecie wszystkie miejscowe skarby.
- Wyprawa Śladami Rybaków:
zwiedzanie  latarni morskiej w Darłówku, a z niej piękny widok na wychodzące w morze statki. Nieopodal tajemniczy „buczek przeciwmgłowy” i pamiątka po orkanie z 2013 r.-„Gwiazdoblok Ksawery”. Zajrzymy też do portów – rybackiego i jachtowego podejrzeć codzienne prace.
- Spacer kładką widokowo-edukacyjną
to 600 metrów wiedzy o gatunkach roślin chronionych, rybach bałtyckich oraz ptakach i ssakach morskich i ptakach mających legowiska na wybrzeżu, a równocześnie piękny widokowo spacer nad wydmą darłowską.

Atrakcje do wyboru – dopłać tylko za wstęp.
=> Ogrody Hortulus + Ogrody Spectabilis –
dopłata za wstęp  ok. 55 zł/os.  Wycieczka autokarowa. Pokonaj największy w świecie labirynt grabowy, o powierzchni 1 ha, wysokości ścian 2 m. i długości ponad 3,2 km. Po wyjściu z labiryntu zdobywamy wieżę o wys. 20 m. z widokiem na morze. Dalszy spacer to Ogrody Magii, Energii, Czasu i Przestrzeni: kamienny krąg, Ogrody 4 pory roku, Ogród Zegarów, Kalendarz Celtycki oraz angielskie rabaty i rosarium. W trakcie pobytu w Ogrodach Spectabilis gra terenowa w labiryncie. Na koniec relaks w fotelach i hamakach. Rewelacja! Na drogę suchy prowiant, po powrocie obiadokolacja.

=> Park Wodny Jan w Darłówku –
dopłata za wstęp 1 godz. ok. 22zł / 2 godz. ok. 30zł  - kompleks rekreacyjno-basenowy z morską wodą. Aquapark nad morzem to naprawdę świetny pomysł na niepogodę. W cenie m.in.: basen sportowy, basen rekreacyjny duży i mały połączony z basenem zewnętrznym, „dzika rzeka”, zjeżdżalnie – zakręcone rury i pofalowane, ślizgawki wewnętrzne, sauny i jacuzzi i wiele innych.

Leonardia - inteligentna rozrywka –
dopłata za wstęp ok. 25zł.  Wycieczka autokarowa. 3 godziny dobrej zabawy z około stu grami drewnianymi jedno i wieloosobowymi. Proste zasady sprawiają, że zabawa jest wspaniałą rozrywką, a rywalizacja i ruch na świeżym powietrzu, z dala od wirtualnego świata, plastiku i powielanych odlewów nadają oryginalności miejscu. Każda gra została wykonana ręcznie.

Rejs statkiem po Bałtyku  z Darłówka -
dopłata za rejs ok. 35 zł. Rejsy turystyczne to ulubiona nadmorska wakacyjna rozrywka – posmak wielkiej przygody, szum fal, mewy czyhające na okazje, by coś zjeść i niezapomniane widoki lądu z morza. Kto nie próbował – powinien!

Dzień 11.
Po śniadaniu wyjazd (na drogę prowiant). Planowany przyjazd na miejsce zbiórki ok. 18:30. 

Wycieczki fakultatywne:
Wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego  „Krainy wody, wiatru i piasku” POLECAMY !!!
Przejazd do Swołowa – wioska z zagrodami w kratę – zwiedzanie zagrody – przejazd do Czołpina. Spacer przez Wydmy Czołpińskie – zdaniem wielu najpiękniejsze w Polsce!!! Dalej trasa prowadzi pięknym nieskażonym  wybrzeżem morskim – piękne widoki - szerokie piaszczyste plaże z cudnymi kamykami opłukanymi przez fale – doskonała pamiątka z podróży. Dalej przejście obok latarni na parking. Możliwość wejścia na latarnię – fantastyczne widoki – dodatkowy koszt wstępu ok 6-7 zł/os. SPN uznany został przez UNESCO za światowy rezerwat biosfery... Na drogę suchy prowiant, po powrocie obiadokolacja. Koszt 55 zł przy min. 35 os. chętnych.


ŚWIADCZENIA:
Transport – autokar
Zakwaterowanie - Pensjonat Atol (LINK)
w willowej części Darłówka. Pokoje z łazienkami.
Wyżywienie pełne.
Wycieczki, wstępy, zajęcia opisane w programie
Opieka kadry pedagogicznej i ratownika
Ubezpieczenie NNW