Wersja do wydruku: PDF


Szeroka plaża 10 minut spacerem od ośrodka, czyste morze, korzystny mikroklimat, latarnia morska, port, Park Wodny, wiele atrakcji turystycznego kurortu i własny ośrodek z ogrodzonym terenem zielonym i pysznymi posiłkami – wszystko, czego potrzeba na wakacjach znajdziecie na tej kolonii!

TERMINY:
I turnus 25.06-06.07.2022


KOSZT: 1930zł

PROGRAM :
Dzień 1. Zbiórka na parkingu przy Szkole Filmowej – Targowa 61/63. Wyjazd godz. 8:45. Przejazd ok. 8 godzin. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Spacer nad morze. Nocleg.
Dzień 2-11. W trakcie kolonii proponujemy: kąpiele morskie i plażowanie, gry sportowe, zabawy integracyjne, dyskoteki, warsztaty tematyczne oraz realizację programu turystyczno-krajoznawczego m.in.:

=> Wycieczka tramwajem wodnym. Ekscytująca wyprawa Wieprzą (obszar przyrody chronionej) z widokiem na całe miasto z poziomu wody. Tym sposobem znajdziemy się w historycznym Darłowie gdzie czeka nas gra miejska „Darłowo guest” – dzięki niej znajdziecie wszystkie miejscowe skarby.

=> Wyprawa Śladami Rybaków: zwiedzanie latarni morskiej w Darłówku, a z niej piękny widok na wychodzące w morze statki. Nieopodal tajemniczy „buczek przeciwmgłowy” i pamiątka po orkanie z 2013 r.-„Gwiazdoblok Ksawery”. Zajrzymy też do portów – rybackiego i jachtowego podejrzeć codzienne prace.

=> Spacer kładką widokowo-edukacyjną to 600 metrów wiedzy o gatunkach roślin chronionych, rybach bałtyckich oraz ptakach i ssakach morskich i ptakach mających legowiska na wybrzeżu, a równocześnie piękny widokowo spacer nad wydmą darłowską.

Atrakcje do wyboru – dopłać tylko za wstęp:

=> Ogrody Hortulus Spectabilis – dopłata za wstęp ok. 45zł./os.  Wycieczka autokarowa. Pokonaj największy w świecie labirynt grabowy, o powierzchni 1 ha, wysokości ścian 2 m. i długości ponad 3,2 km. Po wyjściu z labiryntu zdobywamy wieżę o wys. 20 m. z widokiem na morze. Dalszy spacer to Ogrody Magii, Energii, Czasu i Przestrzeni: kamienny krąg, Ogrody 4 pory roku, Ogród Zegarów, Kalendarz Celtycki oraz angielskie rabaty i rosarium. Na koniec relaks w fotelach i hamakach. Rewelacja! Na drogę suchy prowiant, po powrocie obiadokolacja.
=> Park Wodny Jan w Darłówku – dopłata za wstęp 1 godz. ok. 17zł./2 godz. – ok. 24zł - kompleks rekreacyjno-basenowy z morską wodą. Aquapark nad morzem to naprawdę świetny pomysł na niepogodę. W cenie m.in.: basen sportowy, basen rekreacyjny duży i mały połączony z basenem zewnętrznym,  „dzika rzeka”, zjeżdżalnie – zakręcone rury i pofalowane, ślizgawki wewnętrzne, sauny i jacuzzi i wiele innych.
=> Leonardia - inteligentna rozrywka – dopłata za wstęp ok. 20zł. Wycieczka autokarowa. 3 godziny dobrej zabawy z około stu grami drewnianymi jedno i wieloosobowymi. Proste zasady sprawiają, że zabawa jest wspaniałą rozrywką, a rywalizacja i ruch na świeżym powietrzu, z dala od wirtualnego świata,  plastiku i powielanych odlewów nadają oryginalności miejscu. Każda gra została wykonana ręcznie.
=> Rejs statkiem po Bałtyku z Darłówka - dopłata ok. 30zł. Rejsy turystyczne to ulubiona nadmorska wakacyjna rozrywka – posmak wielkiej przygody, szum fal, mewy czyhające na okazje, by coś zjeść i niezapomniane widoki lądu z morza. Kto nie próbował – powinien!

Wycieczki fakultatywne:
=> Wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego  „Krainy wody, wiatru i piasku” - POLECAMY!!!
Przejazd do Swołowa – wioska z zagrodami w kratę – zwiedzanie zagrody – przejazd do Czołpina. Spacer przez Wydmy Czołpińskie – zdaniem wielu najpiękniejsze w Polsce!!! Dalej trasa prowadzi pięknym nieskażonym wybrzeżem morskim – piękne widoki - szerokie piaszczyste plaże z cudnymi kamykami opłukanymi przez fale – doskonała pamiątka z podróży. Dalej przejście obok latarni na parking. Możliwość wejścia na latarnię – fantastyczne widoki – dodatkowy koszt wstępu ok 6-7zł/os. SPN uznany został przez UNESCO za światowy rezerwat biosfery... Na drogę suchy prowiant, po powrocie obiadokolacja. Koszt 45zł przy 35 os. chętnych.

Dzień 12. Po śniadaniu wyjazd (na drogę prowiant). Planowany przyjazd na miejsce zbiórki ok. 18:30.

ŚWIADCZENIA:
Transport – autokar
Zakwaterowanie - Pensjonat Atol (LINK)
w willowej części Darłówka. Pokoje z łazienkami.
Wyżywienie pełne.
Wycieczki, wstępy, zajęcia opisane w programie
Opieka kadry pedagogicznej i ratownika
Ubezpieczenie NNW