Wersja do wydruku: PDF


Szeroka plaża 10 minut spacerem od ośrodka, czyste morze, korzystny mikroklimat, latarnia morska, port, Park Wodny, wiele atrakcji turystycznego kurortu i własny ośrodek z ogrodzonym terenem zielonym i pysznymi posiłkami – wszystko, czego potrzeba na wakacjach znajdziecie na tej kolonii!

TERMIN:
04.07 - 13.07.2024
KOSZT: 2390zł

PROGRAM :
Dzień 1.
Zbiórka o 8:30 na parkingu przy CH Retkinia. Wyjazd godz. 8:45. Przejazd do Darłówka. Przejazd ok. 8 godzin. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Spacer nad morze. Nocleg.  
Dzień 2-9.
W trakcie kolonii proponujemy: kąpiele morskie i plażowanie, gry sportowe, zabawy integracyjne, dyskoteki, oraz realizację programu turystyczno-krajoznawczego m.in.:
- Leonardia - inteligentna rozrywka – Wycieczka autokarowa. 3 godziny dobrej zabawy z około stu grami drewnianymi jedno i wieloosobowymi. Proste zasady sprawiają, że zabawa jest wspaniałą rozrywką, a rywalizacja i ruch na świeżym powietrzu, z dala od wirtualnego świata, plastiku i powielanych odlewów nadają oryginalności miejscu. Każda gra została wykonana ręcznie.
- Rejs statkiem po Bałtyku z Darłówka - Rejsy turystyczne to ulubiona nadmorska wakacyjna rozrywka – posmak wielkiej przygody, szum fal, mewy czyhające na okazje, by coś zjeść i niezapomniane widoki lądu z morza. Kto nie próbował – powinien!
- Wyprawa Śladami Rybaków: zwiedzanie  latarni morskiej w Darłówku, a z niej piękny widok na wychodzące w morze statki. Nieopodal tajemniczy „buczek przeciwmgłowy” i pamiątka po orkanie z 2013 r.-„Gwiazdoblok Ksawery”. Zajrzymy też do portów – rybackiego i jachtowego podejrzeć codzienne prace.
- Wycieczka tramwajem wodnym.
Ekscytująca wyprawa Wieprzą (obszar przyrody chronionej) z widokiem na całe miasto z poziomu wody. Tym sposobem znajdziemy się w historycznym Darłowie gdzie czeka nas gra miejska „Darłowo guest” – dzięki niej znajdziecie wszystkie miejscowe skarby.
- Park Wodny Jan w Darłówku - kompleks rekreacyjno-basenowy z morską wodą. Aquapark nad morzem to naprawdę świetny pomysł na niepogodę. W cenie m.in.: basen sportowy, basen rekreacyjny duży i mały połączony z basenem zewnętrznym, „dzika rzeka”, zjeżdżalnie – zakręcone rury i pofalowane, ślizgawki wewnętrzne, sauny i jacuzzi i wiele innych.
- Spacer kładką widokowo-edukacyjną
to 600 metrów wiedzy o gatunkach roślin chronionych, rybach bałtyckich oraz ptakach i ssakach morskich i ptakach mających legowiska na wybrzeżu, a równocześnie piękny widokowo spacer nad wydmą darłowską.
Dzień 10. Po śniadaniu wyjazd (na drogę prowiant). Planowany przyjazd na miejsce zbiórki ok. 18:30. 

Wycieczki fakultatywne:
=> Do Kołobrzegu i Centrum Rozrywki Zieleniewo. Wioska indiańska, Western city, Mini-zoo- czeka na nas trzygodzinna kumulacja atrakcji Dziki Zachód Show w tym: zwiedzanie stadniny, przejażdżka konna, bryczką, strzelanie z łuku, ognisko w wigwamie, kowbojska karuzela, indiańskie narty, zabawa z zespołem muzycznym, konkursy (m.in. dojenie kóz, szukanie złota), show - pokazy z udziałem koni.
Kołobrzeg miał charakter miasta-twierdzy, zbudowano tu fortyfikacje, z których mury przy plaży zachowały się do dzisiaj. Jest tutaj port handlowy, pasażerski, rybacki i jachtowy, molo o długości 220 m i latarnia morska.    
Dodatkowy koszt: 85zł/os.


ŚWIADCZENIA:
Transport – autokar
Zakwaterowanie - Pensjonat Atol (LINK)
w willowej części Darłówka. Pokoje z łazienkami.
Wyżywienie pełne.
Wycieczki, wstępy, zajęcia opisane w programie
Opieka kadry pedagogicznej i ratownika
Ubezpieczenie NNW