Wersja do wydruku: PDF


Grzybowo to turystyczne miasteczko w Strefie Chronionego Krajobrazu. Szerokie plaże (nawet do 40 m.) leżą nad zatoką, w której woda zawsze jest o kilka stopni cieplejsza niż w pobliskim Kołobrzegu. W okolicy czeka na nas mnóstwo atrakcji turystycznych, przyrodniczych i krajoznawczych. Wspaniała baza wypadowa dla odkrywców! Ruszymy razem, by je poznać. Ale na wakacjach można także odkryć siebie – znaleźć swoje ukryte pasje i nowe zainteresowania. Warto też poznać innych odkrywców.

TERMINY:
27.06 - 08.07.2020 (12 dni) - 1890zł

PROGRAM :
Dzień 1. Zbiórka na parkingu przy Szkole Filmowej – Targowa 61/63. Wyjazd godz. 8:30. Przejazd do Grzybowa. Zakwaterowanie i obiadokolacja.
Dzień 2-11. W trakcie kolonii proponujemy: kąpiele morskie i plażowanie, kąpiele w basenie w ośrodku, warsztaty rozbudzające i rozwijające talenty uczestników, gry sportowe, zabawy integracyjne, dyskoteki, oraz realizację Programu Odkrywców m.in.:
Odkrywamy żywioł morza
Wycieczka autokarowa, na której poznamy pracę ludzi chroniących linię brzegową Bałtyku przed morskimi falami oraz pracę latarników. Na naszej trasie:
=> Trzęsacz – wizyta w Multimedialnym Muzeum Na Klifie. Tu przedstawiona jest historia kościoła porywanego stopniowo przez morze, etapy walki z żywiołem, lokalne legendy oraz wiele ciekawostek geograficznych.
=> Niechorze – wspinamy się na wys. 36 m. po 210 schodach na szczyt latarni morskiej z 1863r. Rozpościerają się stąd  rozległe widoki na okolicę i morze.
Odkrywamy wpływ morza na przybrzeżny ekosystem
=> Wycieczka autokarowa. Wędrujemy ścieżką dydaktyczną przez Ekopark Wschodni chroniący siedliska roślin i zwierząt „Słonego Bagna”. To także żerowisko wielu gatunków wędrownych ptaków chronionych. Łabędzie nieme budują tu swoje gniazda. Zanim dotrzemy do wydm może spotkamy się na wspólnej ścieżce z małymi gęgawami. Odkrywamy historię i legendy okolic
=> Wycieczka autokarowa do Kołobrzegu, dawniej miasta-twierdzy. Zbudowano tu fortyfikacje, z których mury przy plaży zachowały się do dzisiaj. Jest tu stary port handlowy, rybacki, pasażerski i jachtowy, latarnia morska oraz Stare Miasto, którego perełką jest ratusz. Poznajemy tajemnice miasta i wchodzimy na 220 m. molo. Jeśli zbierze się chętna grupa możliwy rejs widokowy po Bałtyku ok. 45 minut = ok. 30zł.
Uwaga! Jeśli z powodu COVID-19 nie będzie możliwy wstęp do jakiegokolwiek płatnego miejsca opisanego w programie opiekunowie w uzgodnieniu z biurem zdecydują na miejscu o przeznaczeniu kwoty na inną atrakcję.
Dzień 12. Po śniadaniu wyjazd (na drogę prowiant). Planowany powrót na miejsce zbiórki ok. 19:00.

 
Wycieczki fakultatywne (za dopłatą):
=> Woliński Park Narodowy – całodniowa wycieczka autokarowa do przyrodniczej perły zachodniego wybrzeża. Wejdziemy na najwyższy klif w Polsce – zdobędziemy Wzgórze Gosań i z wysokości 93 m. spojrzymy na Bałtyk. Zwiedzimy Zagrodę Żubrów na Wyspie Wolin. W Muzeum Przyrodniczym dowiemy się od przewodnika o różnorodności okolicznych ekosystemów. Wejdziemy też na  wystawę geologiczną i etnograficzną. Nie ominiemy cudnego Turkusowego Jeziorka. Na koniec wiele dobrej zabawy w Centrum Słowian i Wikingów – w skansenie  zobaczymy jak żyli, czym się zajmowali, jak ćwiczyli… i sprawdzimy to na własnej skórze podczas gry terenowej, warsztatów i zabaw. Na drogę suchy prowiant, po powrocie obiadokolacja. Koszt ok. 75zł - minimum 35 osób.  
=> Aqua Park Millenium w Kołobrzegu: kaskady, bicze wodne,  dzika rzeka, parasol wodny, ścienne hydromasaże, gejzer, leżanki do hydromasażu, przeciwprądy, łaźnia parowa, sauna, brodzik dla dzieci o głębokości 40 cm, 4 jacuzzi oraz 2 zjeżdżalnie rurowe. Przejazd autokarem. Koszt ok. 20zł/ 2 godziny - minimum 25 osób.  
=> Centrum Rozrywki Zieleniewo. Wioska indiańska, Western city, Mini-zoo- czeka na nas trzygodzinna kumulacja atrakcji Dziki Zachód Show w tym: zwiedzanie stadniny, przejażdżka konna, bryczką, strzelanie z łuku, ognisko w wigwamie, kowbojska karuzela, indiańskie narty, zabawa z zespołem muzycznym, konkursy (m.in. dojenie kóz, szukanie złota), show - pokazy z udziałem koni. Przejazd autokarem. Koszt ok. 45zł. - minimum 25 osób.  
=> Ogrody Hortulus Spectabilis. Pokonaj największy w świecie labirynt grabowy, o powierzchni 1 ha, wysokości ścian 2 m. i długości ponad 3,2 km. Po wyjściu z labiryntu zdobywamy wieżę o wys. 20 m. z widokiem na morze. Dalszy spacer to Ogrody Magii, Energii, Czasu i Przestrzeni: kamienny krąg, Ogrody 4 pory roku, Ogród Zegarów, Kalendarz Celtycki oraz angielskie rabaty i rosarium. Przejazd autokarem. Koszt ok. 35zł. - minimum 25 osób.  


ŚWIADCZENIA:
=> Transport – autokar
=> Zakwaterowanie – Ośrodek Wypoczynkowy „Szekla” Pokoje z łazienką. TV i dostęp do internetu. W ośrodku basen rekreacyjny, boisko, stoły do tenisa stołowego, plac zabaw dla dzieci oraz miejsca na ogniska i grille.
=> Wyżywienie – pełne   
=> Wycieczki, wstępy, zajęcia opisane w programie    
=> Opieka kadry pedagogicznej i ratownika.
=> Ubezpieczenie NNW