Wersja do wydruku: PDF


Grzybowo to miejscowość letniskowa położona w bezpośrednim sąsiedztwie morza, około 300 m od jego brzegu, 6 km od Kołobrzegu. Grzybowo usytuowane jest dość niezwykle. Morze Bałtyckie w jego okolicach tworzy akwen zwany Zatoką  Grzybowską: ma ona około 7 km długości, a głębokość wcięcia w ląd wynosi 800m. Ta nieregularność linii brzegowej sprawia, że woda jest tu cieplejsza niż w Kołobrzegu. Grzybowo, podobnie jak cały pas nadmorski gminy Kołobrzeg, leży w Strefie Chronionego Krajobrazu.

TERMINY:
04.07 - 15.07.2019
15.07 - 26.07.2019
KOSZT: 1630zł
PROGRAM :
Dzień 1. Zbiórka na parkingu na wprost Szkoły Filmowej Łódź, ul. Targowa 61/63. Wyjazd 8:00. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Zakwaterowanie. Nocleg.
Dzień 2-11. W trakcie pobytu m.in. kąpiele pod okiem ratownika, plażowanie, gry, zabawy, dyskoteki oraz udział w imprezach plenerowych i rekreacyjno – sportowych.
Oprócz tego proponujemy:
Wycieczka autokarowa do Trzęsacza i Niechorza - atrakcjach zachodniego wybrzeża. Trzęsacz - zapraszamy do Multimedialnego Muzeum Na Klifie. W nowych salach, za pomocą najnowocześniejszych narzędzi multimedialnych, przedstawiona jest historia kościoła w Trzęsaczu, kolejne etapy walki z żywiołem, lokalne legendy oraz wiele ciekawostek geograficznych. Niechorze – tutejsza latarnia morska na wysokim, klifowym brzegu jest po prostu piękna. Zaczęto budować ją w 1863r. Wieża zakończona jest tarasem na wysokości 35,7m. (żeby się na niego dostać, trzeba wspiąć się aż po 210 schodach). Rozpościerają się stąd rozległe widoki na okolicę i morze.
Wycieczka do Kołobrzegu. Kołobrzeg miał charakter miasta-twierdzy, zbudowano tu fortyfikacje, z których mury przy plaży zachowały się do dzisiaj. Jest tutaj port handlowy, pasażerski, rybacki i jachtowy, molo o długości 220 m, latarnia morska oraz Stare Miasto, którego perełką jest ratusz.
Dzień 12. Po śniadaniu wyjazd (na drogę prowiant). Planowany przyjazd na miejsce zbiórki ok. 18:30-19:30.
Będziemy także wędrować plażą, podziwiać zachody słońca i świetnie się bawić.
Proponujemy:
Neptunalia - oddanie hołdu Królowi Mórz i Oceanów czyli chrzest kolonijny
Olimpiada na wesoło
Zajęcia na niepogodę, konkursy.
Dyskoteki
Wycieczki fakultatywne - za dopłatą:
Wycieczka do Centrum Rozrywki Zieleniewo Wioska indiańska, Western city, Mini-zoo - czeka na nas trzygodzinna kumulacja atrakcji Dziki Zachód Show w tym: zwiedzanie stadniny, przejażdżka konna, bryczką, strzelanie z łuku, ognisko w wigwamie, kowbojska karuzela, indiańskie narty, zabawa z zespołem muzycznym, konkursy (m.in. dojenie kóz, szukanie złota), show - pokazy z udziałem koni. Dodatkowy koszt ok. 35zł. min 20 osób
Rejs statkiem Pirat po Bałtyku - płyniemy z Kołobrzegu ok. 40min. Dodatkowy koszt ok. 15zł, min. 20 osób.
Wizyta w Parku Wodnym Millenium w Kołobrzegu - Atrakcje: basen sportowy (25m.), basen rekreacyjny „dzika rzeka”, dwie zjeżdżalnie, dwie ślizgawki wewnętrzne, sauny i jacuzzi. Dodatkowy koszt ok. 15zł/2 godziny – min. 20 osób.
Kołobrzeski Park Linowy. Jest to sposób na aktywną formę rozrywki. Trasy o różnej trudności. Park Linowy znajduje się w pięknym kołobrzeskim parku. Dodatkowy koszt ok. 15zł/2 godziny – min 20 osób.
Ogrody Hortulus – Wieża i labirynt. To kompleks ogrodowo parkowy z największym na świecie labiryntem grabowym (wysokość szpaleru – 2 m). W sercu labiryntu stoi 20-to metrowej wysokości wieża z panoramicznym tarasem widokowym z którego rozpościera się widok na labirynt i okolice. Powierzchnia labiryntu to 1ha. Z ponad 3 km korytarzy. W ogrodach znajdują się też Kamienny Krąg, Kalendarz Celtycki oraz ogrody 4 Pory Roku, rosarium, zegar kwiatowy i liczne kolekcje roślin. Dodatkowy koszt ok. 25zł.

ŚWIADCZENIA:
Transport – autokar
Zakwaterowanie – ośrodek wypoczynkowy „Szekla” www.szekla-grzybowo.pl. Pokoje 3 i 4 osobowe (w tym dwa typu studio tj. 2+2). Pokoje z łazienką, TV i dostępem do internetu. Na piętrze ogólnodostępny aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem. Na parterze znajduje się stołówka i świetlica. W pokojach oddaje się do dyspozycji, szafkę nocną, stół, krzesła, szafa. Własny teren: kompleks boisk do piłki nożnej, siatkowej i koszykowej, stoły do tenisa stołowego, plac zabaw dla dzieci oraz miejsca na ogniska (dwa kręgi) i grille.
Wyżywienie pełne – śniadania i kolacje bufet. Obiady serwowane.
Wycieczki i wstępy wg opisu w programie, gry, zabawy
Opieka kadry pedagogicznej i ratownika
Ubezpieczenie NNW