Wersja do wydruku: PDF


Atrakcyjny nadmorski kurort w środowej części wybrzeża: szeroka, piaszczysta plaża, czyste morze, korzystny mikroklimat z dużym nasłonecznieniem. Nasi koloniści będą mogli tutaj zdrowo wypoczywać. Głównymi atrakcjami Darłówka są: rozsuwany most na Wieprzy, latarnia morska z 1885r., ścieżka spacerowa z Darłówka do Darłowa oraz Park Wodny, gdzie na amatorów wodnych szaleństw czeka wiele atrakcji. Nasz ośrodek położony jest w spokojnej dzielnicy w odległości ok. 10 min. spaceru od morza.

TERMINY:
09.07 - 20.07.2019
KOSZT: 1570zł

PROGRAM :
Dzień 1. Zbiórka na parkingu na wprost Szkoły Filmowej Łódź, ul. Targowa 61/63. Wyjazd 8:30. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Zakwaterowanie. Nocleg.
Dzień 2-11. Tu znajdziecie wszystko to, co potrzebne na wakacjach. W trakcie pobytu m.in. kąpiele pod okiem ratownika, plażowanie, gry, zabawy, dyskoteki oraz udział w imprezach plenerowych i rekreacyjno – sportowych.
Oprócz tego proponujemy:
Wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego i skansenu w Klukach. „Kraina wody, wiatru i piasku” to Słowiński Park Narodowy: przymorskie jeziora, bagna, łąki, torfowiska, bory i lasy i przede wszystkim wydmowy pas mierzei z ruchomymi  wydmami, które osiągają wysokość ponad 30 m. SPN uznany został przez UNESCO za światowy rezerwat biosfery. Przejazd na wydmy w 1 stronę melexami. Powrót plażą pieszo.
Odwiedzimy też Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. Wizyta w odciętej od świata wsi wśród bagien nad jeziorem Łebsko to przygoda dla każdego. Na krótko można przenieść się kilka wieków wstecz. Nie tylko dzieci ciekawią klumpy – czyli buty dla konia czy ręczny sposób wyrabiania sieci.
Wycieczka tramwajem wodnym do Darłowa i Szlakiem Wiatraków do elektrowni wiatrowej w Cisowie Na Starym Mieście w Darłowie znajdziemy cenne zabytki z XIV-XV w., w tym jedyny w Polsce dwunastoboczny kościół w stylu skandynawskiego gotyku oraz ratusz i Pomnik Rybaka. Dalej ruszymy szlakiem turystycznym do Cisowa. Tutejsza elektrownia wiatrowa, liczy ok. 15 wiatraków - część o wysokości prawie 100 m.!
Zwiedzanie latarni morskiej w Darłówku, a z niej piękny widok na wychodzące w morze statki. Pierwsze wzmianki o światłach przy ujściu rzeki Wieprzy pochodzą z 1715 roku ! Zobaczymy też porty – rybacki i jachtowy.

Podczas kolonii zapraszamy także na:
Neptunalia - oddanie hołdu Królowi Mórz i Oceanów czyli chrzest kolonijny
Konkurs o tytuł „Miss Syrenki” i „Mister Kapitana”
Olimpiada na wesoło.
Zajęcia na niepogodę, konkursy
Ognisko z kiełbaskami i dyskoteki

Wycieczki fakultatywne - za dopłatą:
Wycieczka do Kołobrzegu oraz do Centrum Rozrywki Zieleniewo Wioska indiańska, Western city, Mini-zoo - czeka na nas trzygodzinna kumulacja atrakcji Dziki Zachód Show w tym: zwiedzanie stadniny, przejażdżka konna, bryczką, strzelanie z łuku, ognisko w wigwamie, kowbojska karuzela, indiańskie narty, zabawa z zespołem muzycznym, konkursy (m.in. dojenie kóz, szukanie złota), show - pokazy z udziałem koni. Kołobrzeg miał charakter miasta-twierdzy, zbudowano tu fortyfikacje, z których mury przy plaży zachowały się do dzisiaj. Jest tutaj port handlowy, pasażerski, rybacki i jachtowy, molo o długości 220 m, latarnia morska oraz Stare Miasto, którego perełką jest ratusz. Uwaga: min 30 chętnych Koszt ok. 40zł.
Rejs statkiem po Bałtyku - Koszt ok. 25 zł
Wizyta w Parku Wodnym Jan w Darłówku - zapraszamy na jedyny nad Bałtykiem Kompleks Rekreacyjno-Basenowy z morską wodą. Atrakcje: basen sportowy (25m. x 12,5m.), basen rekreacyjny duży i mały połączony z basenem zewnętrznym, „dzika rzeka”, dwie zjeżdżalnie 104 m. i 70 m. TURBO, dwie ślizgawki wewnętrzne, sauny i jacuzzi). Koszt ok. 15 zł/godz.
Zabawa w Family Park Balticlandia. Aquapark Balticlandia znajduje się tuż przy plaży i zapewnia mnóstwo atrakcji dla dużych i małych w tym: basen z podgrzewaną wodą, 2 tory do pływania, zjeżdżalnia Anaconda dł. 40m., zjeżdżalnia Kamikaze dł. 12 m., zjeżdżalnia Multislide 2-torowa, bicz wodny, który jest uznaną metodą odmładzania organizmu i zwiększenia jego odporności, jacuzzi z chłodziarką. Koszt ok. 20 zł/ 2 godz.
Park Linowy „Nad Bałtykiem”. Jest to sposób na aktywną formę rozrywki. Trasy o różnej trudności. Park Linowy znajduje się przy Alei Parkowej w Darłówku Zachodnim. Koszt ok. 15 zł.
Leonardia - inteligentna rozrywka Park odpoczynku i dobrej zabawy znajduje się we wsi Krupy. Tu znajduje się około stu gier jedno i wieloosobowych. Proste zasady sprawiają, że zabawa jest wspaniałą rozrywką dla najmłodszych i tych nieco starszych graczy. Koszt 13 zł. /3 godz.
Dzień 12. Po śniadaniu wyjazd (na drogę prowiant). Planowany przyjazd na miejsce zbiórki ok. 18:00. – 18:30.

ŚWIADCZENIA:
Transport – autokar
Zakwaterowanie - Pensjonat Atol www.atoldarlowko.pl. Przytulne pokoje 2- 5 osobowe z łazienkami. Internet wi-fi. Świetlica, piłkarzyki. Własny teren: miejsce na ognisko, ogródek, boiska, ping- pong, zadaszone ławy, plac zabaw, grill, trampolina.
Wyżywienie pełne.
Wycieczki i wstępy wg opisu w programie, gry, zabawy
Opieka kadry pedagogicznej i ratownika
Ubezpieczenie NNW